چهارشنبه , 23 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند-اخبار IT

بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند-اخبار IT

رییس سازمان رگولاتوری خبر از بازگشت بسته‌های اینترنتی حذف شده دو اپراتور همراه اول و ایرانسل داد. مشاهدات نشان می‌دهد که این بسته‌ها از ساعاتی پیش توسط کاربران قابل خریداری هستند.

بیش از یک ماه از حذف یک سری بسته‌های پرمصرف کاربران در اپلیکیشن‌های همراه من و ایرانسل من می‌گذرد و با اینکه این بسته‌ها از وبسایت‌های رسمی این دو اپراتور قابل خریداری بودند، اما بستر اصلی و پرفروش بسته‌های اینترنتی خالی از این بسته‌های پر مصرف بودند و این موضوع شکایت کاربران زیادی را در پی داشت. رگولاتوری از همان روزهای آغازین تلاش‌های متعددی برای بازگرداندن بسته‌ها انجام داد.

در نهایت وزارت ارتباطات با اختیارات جدیدی که از دولت دریافت کرد، قادر شد تا روزانه اپراتورها را به جریمه تا سقف ۴ دهم درصد از درآمد سالانه‌شان تهدید کند: رقمی که برای همراه اول به ۱۷ و برای ایرانسل به ۱۱ میلیارد تومان در روز می‌رسید.

Digiato Y7P 600x120 بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند اخبار IT
320 320 بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند اخبار IT 290x290 2 بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند اخبار IT

photo 2020 08 16 23 29 37 بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند اخبار IT

با اینکه برخی اپراتورها معتقد بودند که اقدام‌شان به هیچ عنوان خلاف قانون نبوده و دستورات رگولاتوری نیز فاقد وجاهت قانونی است اما چندی پیش با مصوبه‌ای که به امضای هیات وزیران رسید، قدرت جریمه کردن اپراتورها توسط رگولاتوری پیرامون این قضیه بیش از پیش به مشخص شد. «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری نیز در نامه‌ای به وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و دارایی، اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور اجازه داد تا براساس مصوبه جدید رگولاتوری برای برخورد با گران‌فروشی اپراتورها، با شرکت‌های متخلف در این زمینه برخورد کنند

مشاهدات عینی کاربران نشان می‌دهد که در زمان انتشار این خبر، ایرانسل بسته‌ها را بازگردانده ولی اپراتور اول فعلا بسته‌های اینترنتی به اپلیکیشن خود بازنگردانده اما با توجه به متن توییتی که «حسین فلاح جوشقانی» نوشته به نظر می‌رسد این اپراتور نیز علی‌رغم مخالفت‌ها و نامه‌نگاری‌های متعدد پیرامون این ماجرا، در نهایت بسته‌های اینترنتی خود را به اپلیکیشن همراه من بازخواهد گرداند. به نظر می‌رسد این تصمیم ایرانسل برای بازگرداندن بسته‌های بلند مدت خود، پس از پایان فرصت ۴۸ ساعته رگولاتوری به اپراتورها برای بازگرداندن بسته‌های اینترنتی خود براساس مصوبه جدید اتفاق افتاده باشد.

بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *