سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد-اخبار IT

ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد-اخبار IT

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، موسوم به «ساترا»، اعلام کرده که صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی در رسانه‌های آنلاین بر عهده این سازمان است، برنامه‌های ترکیبی شامل تاک‌شوها و برنامه‌هایی هستند که اخیرا در پلتفرم‌های ویدیویی مختلف و در بستر اینترنت ارائه می‌شوند. این خبر در پی صدور مجوز برنامه «همرفیق» با مجری گری شهاب حسینی از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است و ساترا، خیلی زود به این موضوع واکنش رسمی نشان داد.

139308241503036514088754 ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد اخبار IT

در پی انتشار خبری درباره صدور مجوز یک برنامه ترکیبی با نام همرفیق که قرار بود با مجری گری شهاب حسینی اجرا شود و صدور مجوز آن توسط سازمان سینمایی رسانه‌ای شد، ساترا که زیرمجموعه‌ی صداوسیما است، تاکید کرده که مجوز اینگونه برنامه‌ها تنها توسط این نهاد اعطا خواهد شد. این سازمان در بیانیه خود می‌نویسد:

Digiato Y7P 600x120 ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد اخبار IT
HONOR 9A banner Digiato 290x290 ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد اخبار IT 290.290 ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد اخبار IT

«ضمن استقبال از تولید محتواهای ایرانی و ورود شخصیت‌های هنری برجسته که قطعا به غنای محتوایی خواهد افزود، همانگونه که پیش از این بیان شده است، مسئولیت صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی و تولیدات تلویزیونی برای انتشار در رسانه‌های صوت و تصویر، تنها در صلاحیت این سازمان است. لذا بدیهی است پخش هر کدام از این برنامه‌ها در رسانه‌های صوت و تصویر در فضای مجازی منوط به اخذ مجوز اشاره‌شده بوده و فقدان این مجوز مانع از انتشار در پلتفرم‌های صوت و تصویر کشور خواهد شد.»

اوایل تیرماه سال جاری اعلام شد شهاب حسینی قصد بازگشت به دنیای اجرای برنامه‌ها را دارد و می‌خواهد این کار را بعد از ۱۲ سال با اجرای برنامه ترکیبی جدید «همرفیق» انجام دهد؛ برنامه‌ای که پس از بازگشت این بازیگر به کشور، در مرحله تولید قرار گرفته بود و حال به نظر می‌رسد دست‌اندرکاران این برنامه باید بار دیگر، مجوز خود را از «ساترا» دریافت کنند تا امکان پخش این برنامه در رسانه‌های صوت و تصویر داخلی را داشته باشند.

%D8%B3%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D8%A7 ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد اخبار IT

علی سعد معاون تنظیم گری اجتماعی ساترا نیز در توییتی نسبت به اعطای این مجوز واکنش نشان داده است.

این مجوز در جلسات اخیر شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی به «حسن خدادای پور» و «شهاب حسینی» به عنوان تهیه کننده و کارگردان این برنامه ترکیبی توسط سازمان سینمایی اعطا شده بود که به گفته ساترا، مجوز مذکور باطل شده است. اما اکنون باید دید سازمان سینمایی به بیانیه‌ی ساترا، واکنشی نشان خواهد داد یا این موضوع را خواهد پذیرفت.

در ماه‌های اخیر برخی بازیگران نظیر «مجید صالحی» با ساخت برنامه‌های ترکیبی نظیر «ام‌شو» و پخش آن از بسترهای ویدیویی آنلاین رو به برنامه‌سازی آورده‌اند.

ساترا به مجوز برنامه شهاب حسینی از سازمان سینمایی واکنش نشان داد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *