قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید-اخبار IT

دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید-اخبار IT

ادوارد اسنودن چندین سال پیش دست به افشاگری علیه «آژانس امنیت ملی» آمریکا زد و حالا رئیس جمهور این کشور، دونالد ترامپ به عفو کردن او فکر می‌کند.

دونالد ترامپ طی یک کنفرانس خبری درباره احتمال عفو اسنودن اعلام کرد:

«من با جدیت چنین موضوعی را بررسی می‌کنم.»

Digiato Y7P 600x120 دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید اخبار IT
Digiato 290x290 دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید اخبار IT 290x2901 دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید اخبار IT

اسنودن یکی از پیمانکاران آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بود که پس از افشاگری مجبور به زندگی در مسکو شد. این فرد در افشاگری خود به استراق سمع دولت از شهروندان اشاره کرد و عده‌ای او را قهرمان و تعدادی دیگر، اسنودن را خائن می‌دانند.

دونالد ترامپ از عدم اطلاع از وضعیت اسنودن خبر داده، اما افراد در حزب‌های مختلف دیدگاه‌های متفاوتی درباره اسنودن دارند. رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اعلام کرده:

«به نظر می‌رسد دو تصمیم جداگانه درباره وضعیت اسنودن وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که باید متفاوت با وی برخورد کرد و تعدادی از آن‌ها اعتقاد دارند که اسنودن کارهای بسیار نامناسبی انجام داده است.»

donald trump دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید اخبار IT

ترامپ در مصاحبه با نیویورک پست درباره اسنودن گفته:

«اسنودن یکی از افرادی است که درباره آن حرف می‌زنند. حدس می‌زنم وزارت دادگستری آمریکا به دنبال استرداد اسنودن است و مسلما آن را پیگیری می‌کنم. بسیاری از افراد از وی حمایت می‌کنند، البته با اسنودن ملاقاتی نداشتم و او را نمی‌شناسم و تنها حرف‌های دیگران را شنیده‌ام.»

ظاهرا ترامپ شناختی از اسنودن ندارد یا نمی‌داند او چه کاری انجام داده و چرا باید عفو شود. در حالی رئیس جمهور آمریکا از عفو پیمانکار سابق NSA می‌گوید که سال گذشته میلادی وزارت دادگستری مورد تاییدش توانست مانع از انتشار کتاب «Permanent Record» شود چرا که توسط CIA یا NSA مورد تایید قرار نگرفته بود. وزارت دادگستری و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا رفتار خصومت‌آمیزی در مقابل اسنودن دارند.

اسنودن در توییتر نسبت به این گزارش واکنش نشان داده و به این موضوع اشاره کرده که در سال ۲۰۱۶ عفو او مدنظر دادستان کل سابق، «اریک هولدر» بوده است. هولدر در آن زمان اعلام کرده بود که اسنودن به علت اینکه نگرانی‌های خود را با کنگره در میان نگذاشته، باید مجازات شود. اوباما پس از مدتی ادعا کرد که نمی‌تواند اسنودن را عفو کند، چرا که هیچ‌گاه در یک دادگاه در آمریکا حضور نداشته است.

دونالد ترامپ از احتمال عفو ادوارد اسنودن می‌گوید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *