یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند-اخبار IT

کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند-اخبار IT

کارمندان آمریکایی تیک‌تاک به دنبال فرمان اجرایی ترامپ و تحریم شرکت بایت‌دنس (مالک تیک‌تاک)، به دنبال شکایت از دولت ایالات متحده هستند. به گفته آنها این فرمان جلوی پرداخت حقوق به آنها را می‌گیرد.

رییس جمهور آمریکا حدوداً یک هفته قبل با امضای فرمان اجرایی جدید شرکت بایت دنس را تحریم کرد. به موجب این فرمان هرگونه مراوده مالی شرکت‌های آمریکایی با این کمپانی و شرکت‌های زیرمجموعه آن (از جمله تیک‌تاک) از ۳۰ شهریور ممنوع خواهد شد.

این فرمان گسترده است و مشخص نیست مانع از پرداخت حقوق به کارکنان تیک‌تاک می‌شود یا خیر، به همین دلیل کارمندان آمریکایی این شرکت در پی شکایت از دولت آمریکا هستند.

Digiato Y7P 600x120 کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند اخبار IT
Digiato 290x290 کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند اخبار IT HONOR 9A banner Digiato 290x290 کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند اخبار IT

The United States is looking at banning TikTok and other Chinese social media apps Pompeo says 1 کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند اخبار IT

«مایک گادوین» (Mike Godwin)، وکیل آمریکایی روز پنج شنبه با انتشار توییتی اعلام کرد که او و چند وکیل دیگر از این پرونده در دادگاه دفاع خواهند کرد. وی افزود این تصمیم افراطی حقوق اساسی کارکنان تیک‌تاک از جمله حق دریافت دستمزد را به خطر انداخته است.

گادوین را «مایک رایان» یکی از کارکنان آمریکایی تیک‌تاک استخدام کرده است. رایان با راه اندازی کمپین در سایت GoFundMe هزاران دلار برای متقاعد کردن دادگاه به تغییر فرمان اجرایی ترامپ پول جمع است. رایان می‌گوید این فرمان دستمزد ۱۵۰۰ کارمند بایت دنس و تیک تاک را از تاریخ ۳۰ شهریور قطع می‌کند.

تیک‌تاک مدعی شده تحریم بایت دنس غیرقانونی است و در پرونده‌ای جداگانه قصد دارد از دولت آمریکا شایت کند. این شرکت اضافه کرد که نقشی در پرونده شکایت کارکنان این شرکت از دولت آمریکا ندارد ولی به تلاش آنها احترام می‌گذارد.

دولت آمریکا می‌گوید داده‌هایی که تیک تاک از کاربران آمریکایی جمع آوری می‌کند، به دولت چین اجازه می‌دهد تا به اطلاعات شخصی آمریکایی‌ها دسترسی پیدا کرده و از آنها جاسوسی کند. تیک تاک در واکنش به این اتهام می‌گوید داده‌های کاربران آمریکایی را در چین ذخیره نکرده و آنها را در اختیار دولت چین قرار نداده است.

کارکنان آمریکایی تیک‌تاک در پی شکایت از دولت ترامپ هستند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *