قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد-اخبار IT

پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد-اخبار IT

کاخ سفید و پنتاگون رسما اعلام کردند برای کمک به شرکت‌های ارتباطاتی ایالات متحده در زمینه گسترش شبکه پرسرعت 5G، می‌خواهند طیف امواج اختصاصی این سازمان که قبلا فقط در اختیار ارگان‌های نظامی بوده را به مزایده بگذارند. از این فرکانس‌ها اکنون برای رادارهای نظامی استفاده می‌شود.

طبق گزارش بلومبرگ و با اصرار کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، یک طیف صد مگاهرتزی از سوی پنتاگون آزاد می‌شود تا شرکت‌های تکنولوژیک حوزه فناوری‌های مخابراتی بتوانند از پهنای باند آن برای مصارف تجاری استفاده کنند. البته پنتاگون همزمان از همین پهنای باند بهره خواهد برد و در واقع تعادلی بین نیازهای نظامی و مصارف تجاری برقرار خواهد شد.

با فروش این طیف، گستره ۳۴۵۰ الی ۳۵۵۰ مگاهرتز از دسامبر سال آینده میلادی (آذر و دی ۱۴۰۰) در اختیار توسعه دهندگان شبکه‌های مخابراتی 5G قرار خواهد گرفت که از اواسط سال ۲۰۲۲ وارد فاز عملیاتی می‌شود. در حال حاضر از این پهنای باند در سیستم‌های دفاعی راداری جای‌گذاری شده در کشتی‌ها و هواپیماها استفاده می‌شود و البته این موضوع در آینده تغییری نخواهد کرد.

Digiato Y7P 600x120 پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد اخبار IT
290x2901 پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد اخبار IT 290dar290 1 پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد اخبار IT

pentagon to share spectrum with telecoms for 5g networks2 w600 پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد اخبار IT

بسیاری از توسعه دهندگان شبکه‌های بی‌سیم 5G مدعی هستند پهنای باند وسیعی برای پوشش کامل سیگنال‌های این تکنولوژی مورد نیاز است؛ به همین ترتیب و در راستای اهداف سازمان ترامپ که تاکید زیادی روی گسترش 5G دارد، کاخ سفید و پنتاگون طی توافقی با کمیسیون فدرال ارتباطات به نتیجه مورد بحث رسیده‌اند.

گفتنی است دولت ترامپ به شدت تاکید دارد برای این امر از تجهیزات زیرساختی هواوی دوری شود که این موضوع به نوبه خود محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند. به همین ترتیب گروه CTIA شامل سه اپراتور ورایزن، AT&T و T-Mobile طی بیانیه‌ای از دولت ایالات متحده خواسته‌اند تا امکان استفاده از سیستم‌های راداری متحرک را هم در اختیار داشته باشند تا بتوان به بهترین نحو ممکن به کاربران شبکه 5G خدمات‌رسانی کرد. در حال حاضر اعضای جمهوری‌خواه کمیسیون فدرال ارتباطات از تصمیمات اخیر به شدت راضی هستند.

پنتاگون طیف‌های فرکانسی خود را برای گسترش 5G به اپراتورها می‌فروشد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *