دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند-اخبار IT

فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند-اخبار IT

«فاکسکان» تولید کننده اصلی محصولات اپل از تقسیم زنجیره تأمین خود بین چین و ایالات متحده خبر داد و افزود به دلیل جنگ تجاری بین این دو کشور، دوران سلطه چین بر زنجیره تأمین به سر رسیده و این کشور دیگر «کارخانه جهان» نخواهد بود.

«Young Liu»، مدیرعامل فاکسکان گفت ۳۰ درصد از خطوط تولید این شرکت حالا خارج از چین فعالیت می‌کنند که ۲۵ درصد نسبت به خرداد سال قبل بیشتر شده است. این شرکت خطوط تولید را به مناطق دیگر مثل جنوب شرق آسیا انتقال داده تا ظرفیت تولید خارج از چین را افزایش دهد. این غول تکنولوژی اهل تایوان انواع لوازم برقی از جمله آیفون، کامپیوتر و کنسول‌های بازی را تولید می‌کند.

Apple%E2%80%99s biggest supplier splits its manufacturing to avoid being hit with tariffs 1 فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند اخبار IT

Digiato Y7P 600x120 فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند اخبار IT
290x290 فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند اخبار IT digiato فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند اخبار IT

مدیرعامل فاکسکان افزود دوران کشور چین به عنوان «کارخانه جهان» به سر رسیده است و از ایجاد «اکوسیستم تولید» در هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی و جنوبی خبر داد.

حدوداً یک هفته قبل شایعه‌ای منتشر شد که از تلاش اپل برای ایجاد یک زنجیره تأمین انحصاری برای تولید آیفون مختص بازار چین و ایجاد زنجیره تأمینی دیگر برای بازارهای خارج از این کشور خبر می‌داد. دو قسمتی کردن زنجیره تأمین تا حدودی به این شرکت کمک می‌کند تا از عواقب سنگین جنگ تجاری بین چین و آمریکا در امان بماند.

فاکسکان گزارش مالی خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ را نیز منتشر کرد که از کسب ۷۷۸ میلیون دلار درآمد خالص خبر می‌دهد. این شرکت دلایل درآمد مطلوب در این بازه را افزایش فروش آیپدها و مک بوک‌ها به دلیل دورکاری عنوان کرده است. البته مدیرعامل این شرکت از کاهش درآمد در سه ماهه بعدی خبر داد و دلیل آن را تأخیر در عرضه آیفون ۱۲ ذکر کرد.

فاکسکان از سال ۲۰۰۰ محصولاتی مثل آی مک و از سال ۲۰۰۷ آیفون را تولید می‌کند.

فاکسکان به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین زنجیره تأمین را دو قسمت می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *