دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران-اخبار IT

محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران-اخبار IT

توییتر یکی از بزرگترین آزمایشات اخیرش را بالاخره به مرحله بهره‌برداری رسانده و بعد از مدت‌ها امکان محدود کردن پاسخ به توییت‌ها را فعال کرده است، به این ترتیب که هر کاربر می‌تواند به تفکیک دسترسی مخاطبانش برای پاسخ دادن به هر توییت را کنترل کند.

با این به‌روزرسانی که امروز در اختیار کاربران اپلیکیشن‌ها و نسخه تحت وب توییتر قرار گرفته، کاربر می‌تواند قبل از ارسال هر توییت وضعیت پاسخ‌دهی به آن را انتخاب کند. گزینه‌های موجود «همه افراد»، «کسانی که شما را دنبال می‌کنند» و «کسانی که نامشان در توییت ذکر شده (منشن شده)» هستند. اگر هیچ‌کسی را در توییت منشن نکرده باشید و این گزینه را انتخاب کنید، عملا دیگر کسی قادر نخواهد بود به توییت شما پاسخ دهد.

البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان امکان ریتوییت یا کوت ریتوییت کردن دست‌خوش تغییر نخواهد شد. یعنی هر کسی می‌تواند ضمن ریتوییت کردن پست اخیر شما نظر خودش را کنار آن بنویسد، حتی اگر امکان پاسخ‌دهی به آن توییت کاملا وجود نداشته باشد.

Digiato Y7P 600x120 محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران اخبار IT
280 280 دیجیاتو محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران اخبار IT 320 320 محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران اخبار IT

dims 1 2 محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران اخبار IT

اگرچه اعمال محدودیت در امکان پاسخ دادن به توییت‌ها از سوی برخی کاربران مورد انتقاد قرار گرفته، اما باور عمومی بر این است که چنین قابلیتی سلامت محیطی شبکه اجتماعی مورد بحث را ارتقا می‌بخشد و ارسال پاسخ‌های اسپم و جنجال‌ساز محدودتر از همیشه خواهد شد. علاوه بر این نرخ درگیرکنندگی توییت‌ها با توجه به الزام ریتوییت کردن آنها نیز افزایش خواهد یافت.

در دیگر اخبار مرتبط با توییتر، امکان ترجمه برعکس متن توییت‌ها به صورت محدود برای برخی مناطق فعال شده است. همانطور که می‌دانید اگر زبان اصلی حساب کاربری شما «انگلیسی» باشد، می‌توان با یک کلیک ساده زیر هر توییت متن آن پست را به زبان انگلیسی ترجمه کرد.

حالا توییتر رسما خبر می‌دهد برای کاربران برزیلی قابلیتی فعال شده که طی آن به همین سادگی می‌توان پست‌های به زبان انگلیسی را با یک کلیک به زبان اسپانیولی برزیلی برگردان کرد. گفتنی است این قابلیت هنوز در فاز آزمایشی قرار داشته، اما وعده داده می‌شود که در آینده و به مرور زمان پشتیبانی از سایر زبان‌های اصلی توییتر نیز فعال خواهد شد.

محدود کردن پاسخ‌ها و ترجمه خودکار؛ قابلیت‌های جدید توییتر برای کاربران

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *