دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید-۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد-اخبار IT

سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید-۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد-اخبار IT

تحقیق جدید نشان می‌دهد نوجوانان و جوانانی که سیگار الکترونیکی می‌کشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

تحقیق جدید محققان دانشگاه استنفورد که در ژورنال Adolescent Health منتشر شده، نشان می‌دهد فرد جوانی که سیگار معمولی و الکترونیکی می‌کشد، ۷ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید-۱۹ قرار دارد. برای کسی که فقط سیگار الکترونیکی می‌کشد، احتمال ابتلا به این بیماری ۵ برابر بیشتر می‌شود.

متخصصان می‌گویند همزمان با افزایش آمار ابتلای افراد جوان به ویروس کرونا، مقامات بهداشتی باید فکری در مورد محبوبیت بی‌حد و حصر سیگار الکترونیکی در بین جوانان کنند.

Digiato Y7P 600x120 سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید ۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد اخبار IT
digiato سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید ۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد اخبار IT 290.290 سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید ۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد اخبار IT

سازمان جهانی بهداشت حدوداً یک هفته قبل اعلام کرد که آمار ابتلای افراد جوان به بیماری کووید-۱۹ به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. بر اساس آمارهای این سازمان، از ۶ میلیون نفری که در حال حاضر به این بیماری هستند، آمار مبتلایان بین ۱۵ تا ۲۴ سال از ۵ اسفند ۹۸ تا ۲۲ تیر ۹۹ سه برابر شده است.

e cigarette 1024x682 w600 سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید ۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد اخبار IT

محققان می‌گویند کشیدن سیگار الکترونیکی روی ریه‌ها و سیستم ایمنی تأثیر منفی گذاشته و آسیب‌پذیری بیشتر افراد جوان در برابر بیماری کووید-۱۹ احتمالاً به همین دلیل است. علاوه بر این افرادی که سیگار الکترونیکی مصرف می‌کنند، معمولاً لوازم و تجهیزات آن را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و بیشتر به صورت خود دست می‌زنند.

مطالعات قبلی نشان می‌دهند کشیدن سیگار الکترونیکی پیامدهای متعددی همچون خطر ابتلا به بیماری‌های دهان، آسیب به قلب و حتی مرگ را به دنبال دارد. حال محققان می‌گویند تحقیق جدید یک بار دیگر ضرر این وسیله را ثابت می‌کند و به جوانان توصیه کرده‌اند تا در دوران کرونا از کشیدن آن خودداری کنند.

«Ana María Rule» محقق دانشگاه جانز هاپکینز که نقشی در این تحقیق نداشته می‌گوید سیگار الکترونیکی و کووید-۱۹ روی قسمت‌های یکسانی از ریه‌ها تأثیر می‌گذارند. به گفته او نتیجه این تحقیق اهمیت بالایی دارد چراکه نشان می‌دهد کشیدن سیگار الکترونیکی می‌تواند اثرات کوتاه مدت روی سلامتی بگذارد.

محققان از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) درخواست کرده‌اند تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای سیگارهای الکترونیکی وضع کرده و تحقیقات بیشتری را در مورد ارتباط آن و بیماری کووید-۱۹ انجام دهد.

سیگار الکترونیکی ریسک ابتلا به کووید-۱۹ را در نوجوانان و جوانان افزایش می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *