پنج‌شنبه , 24 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G-اخبار IT

سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G-اخبار IT

شرکت HMD Global که وظیفه تولید گوشی‌های نوکیا را برعهده دارد، اخیرا از جذب سرمایه ۲۳۰ میلیون دلاری از کمپانی‌هایی مانند گوگل و کوالکام خبر داده است.

این کمپانی فنلاندی همراه با اعلام این خبر، به این موضوع اشاره کرده که در آینده سرمایه بیشتری جذب خواهد کرد و شرکای جهانی سرمایه بیشتری در اختیار آن قرار می‌دهند. نوکیا از چندین سال پیش از بازار گوشی‌های هوشمند خارج شده، با این حال مجوز ساخت این محصولات در اختیار HMD Global قرار دارد و این کمپانی آن‌ها را طراحی و بازاریابی می‌کند. گوگل و کوالکام با این سرمایه‌گذاری به دنبال افزایش سهم خود در بازار گوشی‌های هوشمند هستند و سرمایه‌گذاری نوکیا نیز باعث افزایش حضور این برند در بازار می‌شود.

این شرکت اخیرا از اولین گوشی 5G خود با نام نوکیا ۸.۳ رونمایی کرده که هنوز وارد بازار نشده است. HMD Global اعلام کرده با جذب این سرمایه، ماموریت خود مبنی بر ساخت گوشی‌های 5G که مشتریان در سراسر جهان بتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند را سرعت می‌بخشد. این کمپانی به دنبال افزایش فعالیت‌های خود در بازارهای برزیل، آفریقا هندوستان است.

Digiato Y7P 600x120 سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G اخبار IT
digiato سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G اخبار IT 290.290 سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G اخبار IT

Nokia83 02 سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G اخبار IT

هم‌بنیانگذار HMD Global، «ژان فرانسوا باریل» اعلام کرده:

«مدل کسب و کار منحصر به فرد ما مبتنی بر مشارکت با بهترین شرکت‌ها در صنعت و ورود به مرحله جدیدی از بلوغ با حمایت برخی از تاثیرگذارترین سازندگان موبایل است.»

HMD Global در سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز موفق به فروش بیش از ۲۴۰ میلیون گوشی هوشمند در ۹۱ بازار شده است. این کمپانی اخیرا از تمرکز خود روی بازار هند خبر داده و آن را یک فرصت فوق العاده اعلام کرده است.

این کمپانی می‌خواهد هند را تبدیل به یک هاب صادراتی کند. یکی از مقامات این شرکت اخیرا از مذاکرات با تولیدکنندگان محلی و دولت دهلی نو خبر داده که هدف از آن‌ها، تولید گوشی‌های هوشمند در این کشور و صادرات به دیگر مناطق است، البته در ابتدا HMD Global قصد دارد زنجیره تامین قطعات خود را برای بازار هند و حضور گسترده‌تر در بازار این کشور تقویت کند.

سرمایه گذاری هنگفت گوگل و کوالکام در HMD؛ خیز گوشی‌های نوکیا برای بازار 5G

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *