قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت-اخبار IT

مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت-اخبار IT

طبق برآوردهای جدید ثروت تیم کوک از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده و مدیرعامل باارزش‌ترین کمپانی جهان، اپل رسما به جمع میلیاردرها اضافه شده است.

در حالی که ۱ میلیارد دلار سرمایه زیادی محسوب می‌شود، فاصله بسیار زیادی با مدیران عامل دیگر شرکت‌های بزرگ دارد. برای مثال جف بزوس با ثروت ۱۸۷ میلیارد دلاری در صدر لیست میلیاردرهای بلومبرگ قرار گرفته و در مقام‌های بعدی به ترتیب هم‌بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس با ثروت ۱۲۱ میلیارد دلاری و مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ با ثروت ۱۰۲ میلیارد دلاری به چشم می‌خورند که البته زاکربرگ اخیرا به جمع افراد با ثروت بالاتر از ۱۰۰ میلیارد دلار اضافه شده است.

در مقام دهم این لیست مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک با ثروت ۶۸.۷ میلیارد دلاری قرار گرفته که اگرچه کمتر از دارایی افرادی مانند جف بزوس است، اما سرمایه بسیار بالاتری نسبت به کوک دارد.

Digiato Y7P 600x120 مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت اخبار IT
digiato مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت اخبار IT 290x290 مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت اخبار IT

سرمایه افراد ثروتمند بیشتر از مجموع تولید ناخالص سالانه چندین کشور است و در حالی که شیوع ویروس کرونا ضربه سنگینی به اقتصاد جهانی وارد کرده و نرخ بیکاری در ایالات متحده آمریکا افزایش داشته، ثروت بزوس با رشد چشمگیری همراه شده و تنها در یک روز ۱۳ میلیارد دلار به ثروت وی اضافه شده است. در لیست ثروتمندترین افراد جهان، «آلیس والتون» با سرمایه ۵۷.۱ میلیارد دلاری به عنوان اولین زن در رتبه شانزدهمین این لیست به چشم می‌خورد.

Apple CEO Tim Cook to Congress The App Store is in a street fight for market share 2 مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت اخبار IT

حضور تیم کوک در میان میلیاردها کمی عجیب به نظر می‌رسد، چرا که از بنیانگذاران اپل محسوب نمی‌شود و معمولا ثروت میلیارد دلاری برای مدیران عاملی که موسس یک کمپانی نیستند، چندان عمومیت ندارد. با وجود چنین موضوعی، کوک باارزش‌ترین برند در جهان را مدیریت می‌کند و اپل توانست با مدیریت این فرد ماه گذشته میلادی شرکت نفتی «آرامکو» عربستان را شکست دهد.

با وجود اینکه شیوع کرونا تولید در کشور چین را با مشکل مواجه کرده و گزارش مالی شرکت‌ها از کاهش درآمد حکایت دارند، اپل توانسته در جدیدترین گزارش مالی خود به درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلاری دست پیدا کند که از رشد ۱۱ درصدی آن نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد. با توجه به افزایش ارزش سهام این برند، انتظار می‌رود اپل در آینده تبدیل به یک کمپانی ۲ تریلیون دلاری شود.

مدیرعامل اپل در جمع میلیاردرها؛ ثروت تیم کوک از ۱ میلیارد دلار فراتر رفت

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *