پنج‌شنبه , 24 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند-اخبار IT

سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند-اخبار IT

جمعی از سناتورهای حزب دموکراتیک کنگره ایالات متحده قصد دارند با وضع مالیاتی ۶۰ درصدی برای شرکت‌های بزرگ و میلیاردرها، هزینه‌هایی ناشی از پاندمی ویروس کرونا را جبران کنند.

به همین ترتیب افرادی مانند «جف بزوس» مدیرعامل آمازون، «ایلان ماسک» بنبان‌گذار تسلا و «مارک زاکربرگ» مالک فیسبوک احتمالا مجبور خواهند بود میلیاردها دلار پول را به عنوان مالیات پرداخت کنند. در حال حاضر «برنی سندرز»، «اد مارکی» و «کریستن گیلیبرند» از حزب دموکرات اصرار دارند در دوران پاندمی ویروس کرونا ثروتمندان آمریکایی برای یک بار مالیاتی ۶۰ درصدی از درآمدشان را اعطا کنند.

این مالیات اضطراری شامل درآمدهای به دست آمده از تاریخ ۱۸ مارس تا ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی می‌شود و از آن برای پوشش هزینه‌های درمانی معضلات ناشی از شیوع گسترده ویروس کووید-19 طی یک سال بعدی استفاده خواهد شد.

Digiato 600x120 1 سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند اخبار IT
digiato سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند اخبار IT Digiato 290x290 سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند اخبار IT

newsinner 20200808174820 1 سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند اخبار IT

این پیشنهاد درست یک هفته بعد از آنکه اعلام شد درآمد آمازون طی سه ماه قبلی ۴۰ درصد رشد کرده و به رقم ۸۸.۹ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این گفته می‌شود درآمد تسلا هم به رقم ۱۰۴ میلیون دلار رسیده و فیسبوک نیز درآمدی معادل با ۱۸.۶۹ میلیارد دلار داشته است.

طبق برآوردها این مالیات اضطراری تا همینجای کار حدود ۴۲.۸ میلیارد دلار هزینه روی دست جف بزوس خواهد گذاشت. علاوه بر این پرداختی ایلان ماسک حدود ۲۷.۵ میلیارد دلار و زاکربرگ هم حدود ۲۲.۸ میلیارد دلار خواهد بود. موسسین کمپانی والمارت نیز احتمالا حدود ۱۲.۹ میلیون دلار مالیات خواهند پرداخت.

برنی سندرز در این رابطه می‌گوید: «در این شرایط دردناک اقتصادی و رنجور، لازم است تصمیماتی بنیادین گرفته شود. ما می‌توانیم به رویه فعلی ادامه داده تا ثروتمندان پولدارتر از قبل شوند و در عین حال فقیران روز به روز فقیرتر شوند. یا می‌توانیم حجم زیادی از مالیات را از میلیاردرها دریافت کرده تا وضعیت سلامت و درمان میلیون‌ها آمریکایی در دوران پاندمی را بهبود بخشیم». تاکنون هیچ کدام از شرکت‌های آمازون، تسلا و فیسبوک نسبت به ماجرای مورد بحث واکنشی نشان نداده‌اند.

سناتورهای آمریکایی به دنبال اخذ مالیات ۶۰ درصدی از بزوس، زاکربرگ و ماسک هستند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *