قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی-اخبار IT

از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی-اخبار IT

وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام برنامه‌ای جدید از شرکت‌های آمریکایی خواست تا فناوری‌های «غیرقابل اعتماد» چینی را از سیستم‌های خود حذف کنند. این برنامه یکی از گسترده‌ترین تلاش‌های دولت ترامپ برای محدود کردن بکارگیری فناوری‌های چینی در ایالات متحده به شمار می‌رود.

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده برنامه دولت این کشور برای «پاکسازی» شبکه‌های این کشور از فناوری‌های چینی را اعلام کرد. او از فروشگاه‌های اپلیکیشن، سرویس‌های ابری، اپ‌ها، شبکه اپراتورهای موبایل و کابل‌های اینترنتی بستر دریاها به عنوان پنج قسمت حساس یاد کرد که دولت آمریکا به دنبال ممنوعیت دسترسی شرکت‌ها چینی به آنهاست.

پمپئو خطاب به خبرنگاران گفت: «می‌خواهیم اپلیکیشن‌های چینی غیرقابل اعتماد را از فروشگاه‌های اپلیکیشن آمریکایی حذف کنیم. کمپانی‌های مادر اپ‌هایی مثل تیک‌تاک و وی‌چت در چین قرار دارند و تهدید قابل توجهی برای اطلاعات شخصی مردم آمریکا به شمار رفته و به دستور دولت چین محتوا را سانسور می‌کنند.»

Digiato 600x120 1 از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی اخبار IT
320 320 از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی اخبار IT 290x290 از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی اخبار IT

TikTok India از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی اخبار IT

دولت آمریکا همچنین به دنبال محدود کردن نصب پیش فرض برنامه‌های محبوب آمریکایی یا در دسترس قرار دادن لینک دانلود آنها توسط تولیدکنندگان موبایل چینی مثل هواوی و «دیگر شرکت‌های غیر قابل اعتماد» است.

برنامه گسترده دولت آمریکا برای محدود کردن شرکت‌های چینی شامل سرویس‌های ابری هم می‌شود. وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه به داده‌های حساس مردم و کسب و کارهای آمریکا و همچنین تحقیقات واکسن کرونا اشاره کرد که در دیتاسنترهای شرکت‌های چینی مثل علی بابا و تنسنت ذخیره شده‌اند.

دولت آمریکا همچنین مانع از ساخت شبکه برای اپراتورهای موبایل یا کابل کشی در بستر اقیانوس توسط شرکت هواوی یا دیگر شرکت‌های فناوری چینی خواهد شد. پمپئو از کشورها خواست تا به اتحاد محافظت از اطلاعات در برابر جاسوسی دولت چین ملحق شوند و به پشتیبانی بیش از ۳۰ کشور از این استراتژی اشاره کرد.

بیانیه جدید دولت آمریکا در حالی منتشر می‌شود که تنش بین چین و ایالات متحده به بالاترین حد رسیده است. رییس جمهور آمریکا هفته گذشته از احتمال ممنوعیت تیک تاک در ایالات متحده خبر داد. طبق گزارشات مایکروسافت قرار است این اپ را تا پیش از پایان شهریور تصاحب کند.

از کابل‌های بستر دریا تا اپ موبایل؛ برنامه گسترده آمریکا برای حذف فناوری‌های چینی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *