یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد-اخبار IT

یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد-اخبار IT

گوگل از حذف تقریباً ۲۶۰۰ کانال یوتیوب به دلیل دروغ پراکنی در مورد مسائل سیاسی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی خبر داد.

گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل موسوم به TAG که با حملات سایبری گروه‌های هک وابسته به دولت‌ها مبارزه می‌کند، اعلام کرد که ۲۶۰۰ کانال یوتیوب را حذف کرده که تقریباً نیمی از آنها در ماه ژوئن حذف شده‌اند.

گوگل می‌گوید اکثر این کانال‌ها محتوای اسپم و غیرسیاسی منتشر می‌کردند و برخی از آنها نیز در مورد اعتراضات مردم آمریکا به مرگ جورج فلوید محتوا تولید می‌کردند. به گفته گوگل بیشتر محتواها به زبان چینی بوده‌اند. به گفته این شرکت یوتیوب نیز ده‌ها کانال منتسب به روسیه را که مطالب سیاسی منتشر می‌کردند حذف کرده است.

Digiato 600x120 1 یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد اخبار IT
290x290 HONOR Banner 1 یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد اخبار IT 320 320 یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد اخبار IT

YouTube iPhone 1200x600 یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد اخبار IT

تقریباً سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده و شرکت‌های فناوری به همین دلیل اقدامات امنیتی را افزایش داده‌اند تا از وقوع مشکلاتی که گریبانگیر انتخابات سال ۲۰۱۶ شد جلوگیری کنند. طبق گزارشات، روسیه با سوءاستفاده از پلتفرم‌هایی مثل گوگل، فیسبوک و توییتر در انتخابات قبلی آمریکا دخالت کرده و سعی بر تغییر نتیجه داشته است.

حذف کانال‌های چینی از یوتیوب در حالی رخ می‌دهد که تنش میان آمریکا و چین به بالاترین حد رسیده است. رییس جمهور آمریکا هفته گذشته از ممنوعیت تیک تاک به اتهام ارتباط با دولت چین خبر داد. آنطور که گزارش شده مایکروسافت قصد دارد این اپ چینی را تا پایان شهریور ماه خریداری کند.

گوگل و یوتیوب در گذشته به خاطر اقداماتی که به نفع دولت چین انجام داده اند زیر تیغ انتقادات رفته‌اند. یوتیوب اوایل خرداد ماه امسال به دلیل پاک کردن نظراتی که از دولت چین انتقاد می‌کردند، به باد انتقاد گرفته شد. این شرکت مدتی بعد اعلام کرد که نظرات به دلیل خطای هوش مصنوعی پاک شده‌اند.

گوگل دو سال قبل تحت پروژه‌ای مخفی به نام Project Dragonfly قصد داشت نسخه سانسور شده موتور جستجوی خود را در چین راه اندازی کند. پس از اینکه اخبار این پروژه به بیرون درز کرد، کارکنان گوگل و حامیان حقوق بشر به شدت از این شرکت انتقاد کردند.

یوتیوب هزاران کانال وابسته به چین را به دلیل دروغ پراکنی حذف کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *