پنج‌شنبه , 24 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد-اخبار IT

رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد-اخبار IT

بر اساس جدیدترین پژوهش صورت گرفته، هزینه هر رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی و برابر ۶.۵۲ میلیون دلار است.

این تحقیق که توسط «IBM Security» و «Ponemon Institute» صورت گرفته، هزینه رخنه اطلاعاتی در ۱۷ کشور جهان در سال ۲۰۲۰ را مورد تحلیل قرار داده است. طبق این گزارش، میانگین هزینه هر رخنه اطلاعاتی در ایالات متحده آمریکا برابر ۸.۶۴ میلیون دلار بوده و در خاورمیانه و کانادا به ترتیب به ۶.۵۲ و ۴.۵ میلیون دلار می‌رسد. این هزینه در خاورمیانه سال گذشته میلادی برابر ۵.۹۷ میلیون دلار بود.

کشورهای آمریکای لاتین و سازمان‌های برزیلی به ترتیب با میانگین ۱.۶۸ و ۱.۱۲ میلیون دلار در جمع کم هزینه‌ها قرار گرفته‌اند. بطور میانگین رخنه اطلاعاتی در سال ۲۰۲۰ به میزان ۳.۸۶ میلیون دلار خرج روی دست شرکت‌ها گذاشته است. در عربستان سعودی و امارات متحده عربی هر رخنه اطلاعاتی هزینه ۱۸۸ دلاری برای کمپانی‌ها در پی داشته که نشان از رشد ۸.۵ درصدی نسبت به سال گذشته میلادی دارد.

Digiato 600x120 1 رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد اخبار IT
320 320 رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد اخبار IT Digiato 290x290 رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد اخبار IT

Data Breach cost رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد اخبار IT

در خاورمیانه، حملات مخرب در ۵۹ درصد موارد نقش داشته‌اند و سهم مشکلات سیستم و خطای انسانی به ترتیب به ۲۴ و ۱۷ درصد می‌رسد. در این منطقه، ۲۳ درصد سازمان‌ها از سیستم امنیتی خودکار استفاده می‌کنند، ۴۷ درصد آن‌ها تنها بخشی از سیستم‌ها را خودکار کرده‌اند و ۳۷ درصد همچنان از سیستم‌های دستی استفاده می‌کنند.

طبق گزارش اخیر، میانگین زمان شناسایی رخنه اطلاعاتی برابر ۲۰۷ روز بوده و سازمان‌ها بطور میانگین ۷۳ روز درگیر آن‌ بوده‌اند که مجموع آن‌ها به ۲۸۰ روز می‌رسد که تفاوت چندانی با سال ۲۰۱۹ ندارد. در خاورمیانه مدت زمان شناسایی در سال ۲۰۲۰ برابر ۲۶۹ روز بوده و ۱۰۰ روز نیز درگیر حمله بوده‌اند که مجموع آن‌ها را به ۳۶۹ روز می‌رساند که نسبت به ۳۸۱ روز سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

بیشترین هزینه‌ها در رخنه اطلاعاتی به ترتیب مربوط به بخش سلامتی، سرویس‌های مالی و فناوری می‌شود.

رخنه اطلاعاتی در خاورمیانه بیش از میانگین جهانی روی دست شرکت‌ها خرج می‌گذارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *