قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo-اخبار IT

چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo-اخبار IT

حدود یک سال پیش کمپانی آمازون حدود ۵۷۵ میلیون دلار در سرویس ارسال غذای «Deliveroo» در بریتانیا سرمایه‌گذاری کرد و حالا موفق شده مجوزهای لازم را از سازمان‌های تنظیم مقررات دریافت کند و رسما فعالیت و رقابت خودش را در این کشور آغاز نماید.

وقتی سال گذشته صحبت از سرمایه‌گذاری غول تکنولوژیک آمریکایی به میان آمد، اداره اعتبار بازار و رقابت بریتانیا (CMA) مجموعه تحقیقاتی عمده را صورت داد تا ببیند آیا حضور آمازون در این کشور به عنوان سرویسی جهت ارسال غذا ممکن است در زمینه رقابت عادلانه خللی ایجاد کند یا خیر.

حالا این رگولاتوری مجوزهای لازم را صادر کرده و به این ترتیب آمازون می‌تواند حدود ۱۶ درصد از سهام Deliveroo را در اختیار گرفته و کار خودش را شروع کند. آنها در شرایطی به این نتیجه رسیده‌اند که ثابت شد نرخ سهام‌داری آمازون در این شرکت اختیارات بیش از حدی را به کمپانی آمریکایی اعطا نمی‌کند تا در واقع رقابت عادلانه زیر سوال برود. در واقع نگرانی اصلی سازمان «فراهم شدن بستری جهت گسترش فعالیت‌های ارسال کالای خرده‌فروشی آمازون در بریتانیا» بوده است.

Digiato 600x120 1 چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo اخبار IT
280 280 دیجیاتو چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo اخبار IT 320 320 چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo اخبار IT

Amazon leads 450m Deliveroo funding drive wrbm large چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo اخبار IT

مشابه با هر تجارت دیگری، Deliveroo اعلام کرده پاندمی ویروس کرونا تاثیر بزرگی در عملکرد آنها داشته و اگر سرمایه‌گذاری آمازون نبود، این کمپانی احتمالا با معضل ورشکستگی روبرو می‌شد. همین موضوع به جلب رضایت رگولاتوری CMA کمک بزرگی کرده، چرا که در واقع اقدام خرده‌فروشی آمریکایی باعث نجات داده شدن Deliveroo از تعطیلی در دوران شیوع کووید-19 شده و به عبارت دیگر رقابت فعلی ادامه پیدا کرده است.

با این وجود آمارهای تحلیلی حاکی از آن هستند که وضعیت اقتصادی Deliveroo از ماه آپریل به بعد رو به رشد حرکت کرده و با عادی‌تر شدن شرایط شیوع ویروس کرونا و برداشته شدن محدودیت‌های قرنطینه، مردم دوباره به سفارش غذا از طریق این سرویس روی آورده‌اند. بدون شک حضور آمازون در این شرکت موجبات رشد بیشتر آنها را فراهم خواهد کرد.

چراغ سبز بریتانیا به سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری آمازون در استارتاپ تحویل غذای Deliveroo

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *