قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند-اخبار IT

روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند-اخبار IT

در روزهایی که تورم و کمبود مواد غذایی و دارویی در ونزوئلا بیداد می کند هر روز ابعاد تازه ای از این فاجعه انسانی خود را نشان می دهد. در آخرین نمونه ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشان می دهد یک نوع یوزپلنگ (جگوار) نادر در شمال غرب این کشور توسط افرادی کشته شده و قصد آنان خوردن آن به عنوان ناهار است. در تصاویر منتشر شده، جنازه یوزپلنگ روی یک میز گذاشته شده و افرادی در اطراف آن دیده می شوند، در حالی که یک نفر می گوید این حیوان را به خاطر خوردن شکار کرده اند. کشتن حیوانات وحشی و نادر به دلیل قحطی و گرسنگی به امری بسیار طبیعی در ونزوئلا تبدیل شده است.

Screenshot 127 روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند اخبار IT

دادستان ونزوئلا در واکنش به این خبر گفته است که عاملان کشتن این گونه جانوری در حال انقراض را تحت تعقیب قرار داده و به خاطر این گناه نابخشودنی مورد محاکمه قرار خواهند داد. روز بعد دادستان ونزوئلا اعلام کرد که چهار مرد را در رابطه با کشتن این یوزپلنگ دستگیر کرده است. جرم این افراد داشتن اسلحه غیر مجاز و کشتن حیوانات نادر و در معرض انقراض عنوان شده است.

همانطور که گفته شد یوزپلنگ از گونه های جانوری در معرض انقراض به شمار آمده و شکار آن در ونزوئلا ممنوع شده است. پیش از این نیز خبر دزدیدن و کشتن یک اسب مسابقه بسیار مشهور در این کشور خبرساز شده بود.

GettyImages 554299801 58bacd4 روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند اخبار IT

اسب مذکور با نام Ocean Bay که بسیاری از مهم ترین جوایز مسابقات اسب دوانی در ونزوئلا را کسب کرده بود، دزدیده و قصابی شد، اتفاقی که مانند بمب در این کشور صدا کرده و خشم عمومی را حتی در چنین شرایط دشواری در پی داشته است. بر اساس آمارهای سازمان جهانی غذا، اکنون در ونزوئلا از هر ۳ نفر یک نفر گرسنه است. اگر چه کشتن حیوانات اهلی و غیراهلی که منبع غذایی به شمار نمی آیند در سال های اخیر در ونزوئلا و به دنبال وخامت اوضاع اقتصادی در این کشور بالا گرفته اما قصابی شدن Ocean Bay با آن شهرت و محبوبیت حتی مردم گرسنه و درمانده ونزوئلا را نیز تکان داده است.

ocean bay روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند اخبار IT

تنها سه ماه قبل از این اتفاق، ۷ اسب اصیل دیگر از جمله مادر Ocean Bay دزدیده شده و قصابی شدند. تنها ساعاتی پس از اعلام دزدیده شدن این اسب، بخش هایی از اسکلت او در نزدیکی زندان شهر پیدا شد. وضعیت در ونزوئلا چنان وخیم است که جانوران ساکن باغ وحش ها نیز مورد حمله سارقان قرار گرفته و بعد از ربوده شدن، کشته شده و به عنوان غذا به مصرف می رسند.

بیشتر بخوانید: ابر تورم در ونزوئلا به روایت تصویر: حقوق ماهانه در برابر فاکتور خریدهای اساسی روزانه

rooziato 1 روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند اخبار IT
digi.shegeft 1 1 روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند اخبار IT
روزیاتو: مردم گرسنه ونزوئلا برای سیر کردن شکم‌شان به یوزپلنگ خواری روی آوردند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *