سه‌شنبه , 22 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی-آلمانی [تماشا کنید]-اخبار IT

تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی-آلمانی [تماشا کنید]-اخبار IT

نشریه اسپانیایی km77 اخیرا به سراغ نسل جدید تویوتا سوپرا رفته و عملکرد آن را در تست گوزن ارزیابی کرده است. شاید بدانید که تست گوزن حضور ناگهانی عامل مسدودکننده (مثل حیوانات یا هر گونه مانع دیگر) در سطح مسیر را شبیه‌سازی می‌کند. در این تست هر چه خودرویی بتواند با سرعت بیشتر و بدون برخورد با مخروطی‌ها مسیر مارپیچ طراحی شده را پشت سر بگذارد، به معنای آن است که هندلینگ و پایداری آن در سطح مطلوبی قرار دارد و در شرایط مشابه واقعی از مسیر منحرف نمی‌شود.

moose road تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی آلمانی [تماشا کنید] اخبار IT

نسل کنونی سوپرا از پلتفرم مشترکی با ب‌ام‌و Z4 بهره می‌برد، به همین خاطر از ابتدای معرفی انتظارها از هندلینگ آن بالا بوده است. این سامورایی جذاب در تست گوزن km77 توانسته با دستیابی به حداکثر سرعت 48 مایل (77 کیلومتر) در ساعت آزمون نشریه اسپانیایی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

Digiato 600x120 1 تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی آلمانی [تماشا کنید] اخبار IT
290x290 تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی آلمانی [تماشا کنید] اخبار IT razer290x290 تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی آلمانی [تماشا کنید] اخبار IT

2021 toyota supra 2.0 2 تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی آلمانی [تماشا کنید] اخبار IT

البته به گفته دست‌اندرکاران km77، سوپرا به سختی تست گوزن را پاس کرده، چرا که نسبت متغیر فرمان خودرو راننده را در رابطه با میزان فرمان‌دهی دچار سردرگمی می‌کند. این نشریه تاکید کرده برای تسلط بر رفتار تویوتا سوپرا هنگام تغییر مسیرهای ناگهانی، راننده باید با تکنولوژی فرمان این خودرو و نحوه عملکرد آن آشنایی داشته باشد.

what happens when the toyota supra takes the moose test 146881 7 تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی آلمانی [تماشا کنید] اخبار IT

تویوتا سوپرا با انحراف از مسیر و برخورد با مخروطی‌ها در سرعت‌های بالاتر از 77 کیلومتر در ساعت، نتوانسته رکورد بهتری را از خود بر جای بگذارد. عدم چسبندگی مناسب و سر خوردن تایرها دلیل اصلی این امر عنوان شده است.

برای مقایسه بد نیست بدانید کراس‌اوور رنو کجار رکورد 81 کیلومتر در ساعت را در تست گوزن km77 ثبت کرده است. کراس‌اوورهای لوکس و نامداری مثل ب‌ام‌و X4 و آئودی Q8 هم به ترتیب با ثبت رکوردهای 77 و 79 کیلومتر در ساعت این تست را ترک کرده‌اند؛ همچنین از میان سدان‌ها پژو 508 توانسته تا سرعت 80 کیلومتر پایداری خود را حفظ کند.

کوپه دو رگه ژاپنی-آلمانی در تست اسلالوم بهتر ظاهر شده و به خاطر چالاکی در حرکت مارپیچ بین مخروطی‌ها مورد ستایش قرار گرفته است. البته فرمان خودرو بی‌حس توصیف شده که این ویژگی برازنده یک کوپه اسپرت نیست.

تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی-آلمانی [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *