قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید-اخبار IT

با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید-اخبار IT

برای طراحی حیاط یا باغچه می‌توانید از تخیل خود استفاده کنید، اما برای انجامش باید آن را روی کاغذ یا درون یک نرم افزار طراحی کنید. برای چنین کاری نیازی به هزینه کردن ندارید و می‌توانید از سایت‌ها و ابزارهای رایگان در مرورگر خود استفاده کنید.

در بازار نرم افزارهای زیادی برای طراحی حیاط وجود دارد و ما در این مطلب می‌خواهیم بهترین نمونه‌های رایگان آن‌ را به شما معرفی کنیم. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Kitchen Garden Planner

kitchen garden planner با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT

Digiato 600x120 1 با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT
290dar290 1 با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT 290.290 با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT

در این سایت می‌توانید طراحی باغچه خود را از پایه آغاز کنید یا یکی از قالب‌های از پیش ساخته شده را مورد استفاده قرار دهید. برای این کار باید گزینه «Pre-Planned Gardens» را انتخاب کرده و به ۲۶ قالب دسترسی پیدا کنید که شامل باغچه‌های درون زمین و در بستر مرتفع می‌شود.

اگر به دنبال یک باغچه کاملا شخصی‌سازی شده هستید، باید گزینه «Design Your Garden» را انتخاب کنید که به صورت پیش فرض به بخش «Design Your Row or Bed» می‌رود. در اینجا می‌توانید ابعاد باغچه خود را به همراه نوع سبزیجاتی که می‌خواهید بکارید، انتخاب کنید. در نهایت با درگ و دراپ آیکون سبزیجات درون فضاهای چهارگوش، نحوه چیدمان آن‌ها را مشخص کنید.

در این سایت علاوه بر باغچه، می‌توانید حیاط خود را نیز طراحی کنید که بدین منظور باید روی تب «Design Your Tab» کلیک کرده و سپس مساحت حیاط را وارد کنید. در صورتی که قبل از این کار باغچه خود را طراحی و ذخیره کرده‌اید، می‌توانید با انتخاب گزینه «Place a Saved Garden» آن را درون طراحی حیاط قرار دهید.

Gardena My Garden

gardena garden design با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT

در این سایت به ابزارهای کارآمد زیادی دسترسی دارید و می‌توانید کار خود را با طراحی شکل باغ خود آغاز کنید یا اینکه از یکی از قالب‌های از پیش ساخته شده استفاده کنید. پس از خلق پلات زمین خود، می‌توانید به آن خانه‌ها، درختان، حصار، مبلمان، استخر و موارد دیگر را اضافه کنید. از آنجایی که این سایت بیشتر روی طراحی کل باغ تمرکز دارد، اطلاعات دقیقی درباره نوع گیاهان و سبزیجات در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

اگر به دنبال استفاده از سیستم آبیاری آبپاش هستید، می‌توانید در این سایت به راحتی روی تب «Plan» کلیک کنید و سپس به بخش «Sprinkler Plan» بروید. برای استفاده از این سیستم نیازی به محاسبات پیچیده ندارید چرا که این سایت به صورت خودکار با توجه به ابعاد باغ، چنین کاری را برایتان انجام می‌دهد.

TimberTech Deck Designer

timber tech deck design با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT

شاید بدنبال یک Deck برای حیاط خود باشید که برای این کار می‌توانید از سایت TimberTech Deck Designer استفاده کنید. در این سایت نمی‌توانید سازه خود را از پایه طراحی کنید و باید به سراغ قالب‌های آماده آن بروید، با این حال امکان شخصی‌سازی آن برای شما وجود دارد.

برای شروع کار، روی گزینه «View Inspiration» کلیک کنید تا یک رندر سه بعدی از Deck مورد علاقه شما به همراه تغییرات آن به نمایش گذاشته شود، در صورتی که می‌خواهید از ابعاد و سبک خاصی استفاده کنید، روی گزینه «View Templates» در منوی اصلی کلیک کنید.

پس از اینکه ابعاد آن را انتخاب کنید، چندین گزینه برای شخصی‌سازی در اختیارتان قرار می‌گیرد. شما نه تنها می‌توانید ابعاد، نوع و رنگ آن را تغییر دهید، بلکه امکان افزودن در، استخر و نرده نیز برای شما فراهم شده است. علاوه بر این موارد، قادر به تغییر محیط اطراف آن نیز خواهید بود.

Bradstone Paving Planner

bradstone paver design با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT

این سایت امکان خلق قدم به قدم پاسیو سنگ فرش شده را برای کاربران فراهم می‌کند. شما می‌توانید در این سایت طراحی کنید یا اینکه از یک طرح مشخص استفاده کنید. Bradstone Paving Planner به صورت پیش فرض چندین شکل را برای شما در نظر گرفته که برای مثال می‌توان به چهارگوش، دایره و T شکل اشاره کرد و می‌توانید شکل مورد نظر خود را از منوی کناری انتخاب کنید.

پس از اتمام طراحی خود، روی دکمه «Next» کلیک کرده تا نوع آن، سنتی یا امروزی را انتخاب کنید. در نهایت امکان انتخاب شکل سنگ فرش و مواد مختلف برای آن وجود دارد و می‌توانید طراحی خود را ذخیره یا پرینت کنید.

SmartDraw Backyard Design Plans

garden landscape design tools 7 با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید اخبار IT

SmartDraw یک ابزار مفید بوده که از آن می‌توانید برای ساخت فلوچارت، نقشه‌های کف، چارت‌های سازمانی و دیاگرام‌ها استفاده کنید و علاوه بر این موارد، یک نرم افزار رایگان برای طراحی حیاط نیز در این سایت برای شما در نظر گرفته شده است.

برای طراحی در این سایت نیازی نیست همه چیز را از ابتدا شروع کنید، چرا که چندین قالب در آن وجود دارند که می‌توانید با بررسی آن‌ها، طرح مناسب برای حیاط خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب قالب، ابزارهای مختلفی در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن‌ها برای قرارگیری مبلمان، باغچه و حتی استخر استفاده کنید.

با بهترین سایت‌های رایگان برای طراحی حیاط و باغچه آشنا شوید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *