یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد-اخبار IT

ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد-اخبار IT

«ویرجین گلکتیک» علاوه بر توریسم فضایی، برنامه‌های بزرگی برای مسافرت‌های هوایی با سرعت بالا نیز دارد و اخیرا از طراحی اولیه هواپیمای «Mach 3» پرده‌برداری کرده است.

این کمپانی امروز در کنار معرفی طراحی اولیه این هواپیما پرسرعت، از قصد خود برای همکاری با شرکت رولز رویس خبر داد. اولین مرحله طراحی Mach 3 مربوط به دریافت تاییدیه برای سبک طراحی «بال سه گوش» می‌شود.

این هواپیما می‌تواند میزبان ۹ تا ۱۹ مسافر باشد و در ارتفاع ۱۸ هزار متری پرواز کند. این هواپیما کابین‌های سفارشی مانند تجاری یا فرست کلاس خواهد داشت و ویرجین گلکتیک امیدوار است بتواند از سوخت‌ پایدار در صنایع هوایی استفاده کند.

Digiato 600x120 1 ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد اخبار IT
290x290 ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد اخبار IT razer290x290 ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد اخبار IT

PBD.4K2 1280x720 ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد اخبار IT

این کمپانی در بیانیه‌ای مطبوعاتی خود اعلام کرده:

«فلسفه طراحی این هواپیما ایجاد یک وسیله نقلیه کاربردی با سرعت بالا، پایدار، ایمن و قابل اعتماد است که تجربه مسافر را در اولویت قرار می‌دهد.»

پس از طراحی اولیه، این کمپانی معماری سیستم‌های خاص این هواپیما را شرح می‌دهد و همچنین مواد مورد استفاده در طراحی و ساخت آن را اعلام می‌کند. ویرجین گلکتیک یک تفاهم‌نامه با رولز رویس برای طراحی و توسعه فناوری پیشرانه هواپیماهای تجاری پرسرعت امضا کرده است.

PBD.4K7 1280x720 ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد اخبار IT

در حالی که هنوز فاصله زیادی تا ساخت و همچنین شروع پرواز‌های آزمایشی این هواپیما داریم، این کمپانی با انتشار تصاویری از طراحی اولیه Mach 3، ما را بیشتر با آن آشنا می‌کند. ویرجین گلکتیک تنها شرکتی نیست که در این حوزه فعالیت می‌کند و در آینده نزدیک شاهد هواپیماهای بیشتری برای مسافرت‌های هوایی پرسرعت خواهیم بود.

ویرجین گلکتیک اخیرا از کابین فضاپیمای توریستی VSS Unity رونمایی کرده. این کابین فضای زیادی در اختیار مسافران قرار می‌دهد و راحتی بالایی دارد. هزینه خرید بلیت هر یک از صندلی‌های VSS Unity برابر ۲۰۰ هزار دلار است. این کمپانی بریتانیایی برای طراحی لباس مسافران این فضاپیمای خود با شرکت «آندر آرمور» همکاری کرده که ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد.

ویرجین گلکتیک از طراحی هواپیمای مافوق صوت Mach 3 رونمایی کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *