چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد-اخبار IT

برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد-اخبار IT

طبق گزارشی که موسسه Canalys منتشر کرده هواوی و سامسونگ در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰ مشترکا جایگاه نخست بزرگترین تولید کننده موبایل دنیا را (با کمی اختلاف) کسب کردند. این گزارش بعد از آن منتشر می شود که موسسه تحقیقاتی Counterpoint چندی قبل اعلام کرد هواوی در ماه آوریل ۲۰۲۰ سامسونگ را در بازار موبایل پشت سر گذاشته است.

Canalys در گزارش خود آورده است که برای نخستین بار ظرف یک دهه اخیر شرکت دیگری غیر سامسونگ یا اپل توانسته فروش فصلی بازار اسمارت فون دنیا را در دست بگیرد.

در حالی که شرکت ها برای حفظ جایگاه های قبلی خود در دوران رکورد کرونایی تلاش می کنند هواوی از یک برتری نسبت به رقبایش برخوردار است و آن رشد کاربرانش در بازار داخلی چین است. چین در زمره نخستین کشورهایی بود که توانست از بحران کرونا با موفقیت خارج شود و در نتیجه فعالیت های کاری هواوی در این کشور موفقیت آن را تضمین کرد.

Digiato 600x120 برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد اخبار IT
290x290 2 برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد اخبار IT digiato برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد اخبار IT

گفته می شود بازار هواوی در چین ۷۲ درصد کل فروش این شرکت را تشکیل می دهد که این رقم نسبت به فصل نخست سال ۲۰۲۰ رشد ۶۱ درصدی داشته و در مقایسه با سال قبل هم ۵ درصد افزایش را نشان می دهد. همین اقبال خوب هواوی در چین باعث شده که این شرکت به خوبی بتواند از افول خود در عرصه بین المللی بکاهد؛ براساس همین گزارش اخیر فروش هواوی در بازارهای بین المللی در فصل گذشته ۲۷ درصد کاهش داشته و این پنجمین فصل پیاپی است که هواوی با کاهش فروش خود در بازارهای جهانی روبروست.

Huawei posts revenue growth in H1 despite sanctions and pandemic 1 برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد اخبار IT

جهت مقایسه باید بگوییم که سامسونگ کمتر از یک درصد بازار چین را در اختیار دارد و کاهش صادرات بین المللی این شرکت کره ای در فصل اخیر حتی از هواوی هم بیشتر بود. در گزارش مالی سه ماهه دوم سامسونگ آمده است که فروش سال به سال آن در فصل دوم 2020  افتی ۳۰ درصدی پیدا کرده.

اما از جهت تعداد فروش هم باید بگوییم که هواوی در فصل اخیر بالغ بر ۵۵.۸ میلیون دستگاه موبایل را به فروش رساند در حالی که مقدار فروش سامسونگ برابر با ۵۳.۷ میلیون عدد گوشی اعلام شد.

بازیابی در دوران پس از کرونا

به گفته بن استانتون تحلیلگر ارشد Canalys اینها نتایجی فوق العاده هستند که شاید یکسال پیش کمتر کسی تصورش را می کرد. و اگر به خاطر شیوع کووید ۱۹ نبود شاهد چنین اتفاقی نبودیم.

البته به گفته استانتون مشخص نیست که آیا هواوی میتواند بعد از پایان بحران کرونا نیز این جایگاه را حفظ کند یا خیر اما روشن است که با بهتر شدن اقتصاد کشورها، اثرات تحریم های آمریکا روی هواوی نیز مشهودتر می شود.

در تایید این گفته همان بس که تا پیش از آغاز محدودیت های آمریکا مقدار صادرات جهانی هواوی در فصل اول سال ۲۰۱۹ رشدی ۶۱ درصدی را تجربه کرد.

برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته فروش فصلی واحد موبایل هواوی از سامسونگ بیشتر شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *