قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند-اخبار IT

بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند-اخبار IT

بیل گیتس در مصاحبه ای که اخیرا با کانال CNBC انجام داد به تست های مختلف کرونا خرده گرفت و گفت اغلب این آزمایشات زباله ای بیش نیستند چون نتایج آنها خیلی دیر آماده می شود.

مدیرعامل سابق و موسس مایکروسافت باور دارد که مردم باید زودتر به نتایج آزمایش خود دست پیدا کنند تا بتوانند رفتارهایشان را تغییر دهند و دیگران را آلوده نکنند.

به گفته او ساده ترین کاری که میشود در این باره انجام داد این است که بابت تست های کرونا که نتایج شان هم بعد از ۴۸ ساعت آماده می شود از مردم هزینه ای گرفته نشود.

Digiato 600x120 بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند اخبار IT
digiato بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند اخبار IT 290x290 HONOR Banner 1 بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند اخبار IT

این تست ها «آشغال» هستند؛ در واقع پول دادن بابت آزمایش هایی که نتایج شان سه روز تا یک هفته بعد آماده می شود دیوانگی است و فرقی ندارد که ما اینجا روزانه چه تعداد تست می گیریم.

در نخستین مراحل شیوع کووید ۱۹، انجام تست سراسری کرونا در آمریکا به آرامی آغاز شد و کارشناسان معتقدند زمان طولانی برای دریافت نتایج این آزمایشات توانایی آمریکا برای کُند کردن شیوع کووید ۱۹ را تحت تاثیر قرار داده است.

برت جیرور معاونت سلامت وزارت بهداشت آمریکا در این رابطه با گیتس اتفاق نظر دارد و معتقد است که تست های کرونا باید بهبود داده شوند. جیرو در اینباره به CNN گفت:

من اظهار نظر در این باره را با گفتن این جمله شروع کردم که تا زمانی که نتایج تست های کرونا ظرف ۲۴ ساعت آماده نشوند خوشحال نمی شوم. البته که ما در این  نقطه قرار نداریم اما تمام تلاشمان را به کار گرفته ایم تا به این نقطه برسیم.

Bill And Melinda Gates Foundation بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند اخبار IT

او گفت بیش از نصف تست های کرونا در آمریکا از طریق آزمایشگاه های بزرگ تجاری انجام می شوند که نتایج را به طور متوسط ظرف ۴.۲۷ روز اعلام می کنند و هم اکنون تلاش هایی برای کاهش این بازه زمانی آغاز شده است.

در روز گذشته بالغ بر ۷۳۳۲۴۳ تست کرونا در آمریکا انجام شد که تقریبا سه برابر مقدار آزمایشات انجام شده تا پایان ماه آوریل است. بیل گیتس نیز به واسطه بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس تاکنون میلیون ها دلار را برای تحقیقات در مورد کووید ۱۹ به آزمایشگاه های پزشکی اختصاص داده است.

بیل گیتس تست های فعلی کرونا را «زباله» خواند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *