یکشنبه , 27 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد-اخبار IT

دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد-اخبار IT

به علت شیوع ویروس کرونا، گوگل به کارکنان خود اجازه می‌دهد حداقل تا تیر ماه ۱۴۰۰ به دورکاری ادامه دهند و نیازی به حضور آن‌ها در دفتر نخواهد بود.

این اولین باری نیست که یک شرکت کارکنان خود را دورکار می‌کند، با این حال گوگل اولین کمپانی محسوب می‌شود که افراد خود را تا اواسط سال آینده میلادی دورکار خواهد کرد. به گزارش وال استریت ژورنال، ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت که کمپانی مادر گوگل است، هفته گذشته جلسه‌ای با مدیران ارشد برگزار کرده و در ایمیلی این برنامه را برای کارکنان شرح داده:

«برای اینکه کارمندان بتوانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند، امکان دورکاری آن‌ها تا ۹ تیر ۱۴۰۰ وجود دارد و نیازی به حضور آن‌ها در دفتر نیست.»

Digiato 600x120 دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد اخبار IT
320 320 دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد اخبار IT 290x290 2 دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد اخبار IT

Sundar Pichai Google دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد اخبار IT

گوگل در گذشته اعلام کرده بود که تعدادی از دفاتر خود را در تاریخ ۱۶ تیر برای شمار محدودی از کارمندان بازگشایی می‌کند، با این حال همچنان حضور در دفتر اجباری نیست. با توجه به اعلام تاریخ از سوی پیچای، خانواده‌ها با اطمینان می‌دانند تا چه زمانی می‌توانند از خانه به کارهای خود رسیدگی کنند و دیگر در این رابطه با مشکل مواجه نخواهند شد.

علاوه بر گوگل، شرکت‌های دیگری نیز کارکنان خود را دورکار کرده‌اند که برای مثال می‌توان به فیسبوک و توییتر اشاره کرد. فیسبوک اعلام کرده که ۵۰ درصد از ۴۵ هزار پرسنل خود را طی دهه آینده دورکار خواهد کرد.

در کنار کمپانی‌های آمریکایی، شرکت فوجیستو نیز تصمیم گرفته ۸۰ هزار کارمند خود در ژاپن را دورکار کند. بر اساس برنامه فوجیستو، کارکنان امکان استفاده مناسب از زمان با توجه به نوع کار، نقشی که در شرکت دارند و همچنین سبک زندگی خود را دارند.

به اعتقاد فوجیستو، افزایش خودمختاری کارکنان باعث بهبود کارایی تیم و افزایش بهره‌وری می‌شود، البته چنین موضوعی را چندین نظرسنجی نیز مشخص کرده بودند. علاوه بر این، بسیاری از کارکنان تمایل به ادامه دورکاری دارند، البته نمی‌خواهند با دورکاری حقوق کمتری نسبت به حالت عادی دریافت کنند.

دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *