چهارشنبه , 30 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اجرای موسیقی با سیم ‌پیچ تسلا [تماشا کنید]-اخبار IT

اجرای موسیقی با سیم ‌پیچ تسلا [تماشا کنید]-اخبار IT

اخیرا یک یوتیوبر توانسته با استفاده از سیم ‌پیچ تسلا که در سال ۱۸۹۱ ساخته شده، آهنگ مشهور آفریقا گروه «توتو» را اجرا کند.

سیم ‌پیچ تسلا یک مدار مبدل رزونانس است و همانطور که می‌توان از آن نام آن حدس زد، بدست «نیکولا تسلا» ساخته شده. این وسیله برای ایجاد ولتاژهای بالا، جریان‌های کم و الکتریسیته متناوب با فرکانس‌های بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که این جریان‌ها با سیم پیچ برخورد می‌کنند، یک صدای کم لذت بخش تولید و همچنین حالتی شبیه به رعد و برق نیز ایجاد می‌کنند.

اخیرا یک یوتیوبر با نام «Franzoli Electronics» تصمیم گرفته با استفاده از این ویژگی، یک آهنگ را اجرا کند. این یوتیوبر آهنگ معروف آفریقا از گروه موسیقی توتو را انتخاب کرده و توانسته آن را با شباهت تقریبا مناسبی اجرا کند.

این یوتیوبر درباره این ویدیو گفته:

«اگر نمی‌دانید در این ویدیو چه اتفاقی رخ می‌دهد، توضیح کوتاهی می‌دهم: موسیقی اصلی با صدای بلند از طریق جرقه‌های سیم پیچ تسلا تولید می‌شود.»

این کویل‌ها به علت برنامه‌ریزی فاز، پهنای پالس و فرکانس موفق به اجرای این آهنگ شده‌اند. در این ویدیو موسیقی بدون استفاده از اسپیکر یا هرگونه افکت صوتی و تصویری اجرا شده است.

در این ویدیو علاوه بر صدای آهنگ، سیم پیچ‌های جرقه‌های زیبایی مانند رعد و برق نیز تولید می‌کنند. به گفته این یوتیوبر، سیم پیچ تسلا در دنیای واقعی جذابتر است و همچنین صدای تولید شده با آن‌ها شباهت زیادی با آهنگ اصلی دارد، با این تفاوت که حالت کوبه‌ای ندارند.

اجرای موسیقی با سیم ‌پیچ تسلا [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *