سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد-اخبار IT

عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد-اخبار IT

اینتل اعلام کرد در روند تولید پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری با مشکل مواجه شده است و از تأخیر شش ماهه در عرضه چیپ‌های نسل بعد خبر داد. بنابراین پردازنده‌های جدید دستکم تا سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه نخواهند شد.

در گزارش مالی اینتل برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نوشته شده که پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری این شرکت تقریباً با شش ماه تأخیر عرضه خواهند. نسل جدید پردازنده‌های اینتل قرار بود انتهای سال ۲۰۲۱ از راه برسند اما حالا با تأخیر به وجود آمده عرضه آن‌ها حداقل تا سال ۲۰۲۲ عقب افتاده است. احتمال تأخیر بیشتر وجود دارد چرا که «باب سوان» مدیرعامل اینتل از بروز نقص در فرآیند ۷ نانومتری خبر داد.

Intel 10 Intro عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد اخبار IT

600x120 عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد اخبار IT
digiato عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد اخبار IT 290x290 عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد اخبار IT

اینتل می‌گوید مشکلات بوجود آمده در روند تولید پردازنده‌های ۷ نانومتری در واقع این شرکت را یک سال از جدول زمانی عقب انداخته است، اما اضافه کرد که تأثیر منفی آن در تاریخ عرضه چیپ‌ها تنها شش ماه خواهد بود. برای مقایسه AMD حدوداً دو ماه است که پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری رایزن 4000 را به بازار عرضه کرده است.

خبر خوب برای طرفداران اینتل اینکه این شرکت قصد دارد پردازنده‌های نسل یازدهم مبتنی بر معماری ۱۰ نانومتری Tiger Lake را مطابق زمانبندی اواخر سال جاری میلادی برای لپ تاپ‌ها به بازار عرضه کند.

گزارش مالی اینتل برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نیز از وضعیت مناسب این شرکت خبر می‌دهد. بخش Client Computing Group این شرکت که برای لپ تاپ‌ها و دسکتاپ‌ها پردازنده تولید می‌کند، در بازه یاد شده ۹.۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده که رشد ۷ درصدی را در مقایسه با بازه مشابه در سال قبل نشان می‌دهد. این شرکت دلیل افزایش درآمدها را فروش بالای لپ تاپ به دلیل دورکاری مردم دنیا عنوان کرد.

اینتل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به لطف عملکرد خوب بخش‌های دیتاسنتر و حافظه، ۱۹.۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

عرضه پردازنده‌های مبتنی بر معماری ۷ نانومتری اینتل تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *