سه‌شنبه , 27 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد-اخبار IT

روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد-اخبار IT

دامپزشکان نسبت به چالش جدیدی که در میان کاربران شبکه اجتماعی تیک تاک به راه افتاده هشدار داده اند. در این چالش کاربران باید حیوان خانگی خود را «مثل تلفن» نگه دارند، امری که می تواند باعث وارد آمدن صدمات بلند مدت به سلامت حیوان شود.

در این چالش که کاربران آمریکایی و انگلیسی تیک تاک به آن روی آورده اند، فرد حیوان خانگی اش را تا دم گوش خود، در اغلب موارد به صورت سر و ته، بالا می آورد و سپس شروع به اجرای یک مکالمه ی تلفنی مربوط به فیلم «خاطرات پرنسس» (The Princess Diaries) می کند.

1 31019972 8545041 South Dakota a 8 1595341262838  روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد اخبار IT

دامپزشکان اما نسبت به سلامت حیوانات خانگی ای که در این چالش از آن ها استفاده می شود ابراز نگرانی کرده اند، چون اغلب «به شکل نامناسبی» نگه داشته می شوند و بد نگه داشتن حیوانات می تواند باعث وارد شدن آسیب به «پشت، جمجمه یا ستون فقرات» آن ها شود.

آن ها می گویند نگه داشتن حیوانات به این شکل برای آن ها بسیار آزاردهنده است و حیوانات را در معرض خطر آسیب دیدگی قرار می دهد.

در ویدئوهای این ترند می بینیم که حیوانات خانگی را، در حالی که دست و پایشان در هوا معلق مانده، سر و ته و در زاویه ی نامناسبی نگه می دارند.

گرچه همیشه امکان دیدن پایان کار وجود ندارد، اما به نظر می رسد بعضی کاربرها در انتهای چالش هم حیوان را به درستی زمین نمی گذارند. در یکی از ویدئوهای این ترند می بینیم که صاحب حیوان آن را بی توجه روی یک میز رها می کند و بلافاصله حیوان لیز می خورد و به پایین می افتد.

برخی از این ویدئوها میلیون بار دیده شده اند، که این بدان معنی است که کسان دیگری هم دست به این چالش خواهند زد.

جسیکا می، یکی از دامپزشکانی است که با انتشار ویدئویی نسبت به پیامدهای این ترند برای حیوانات خانگی هشدار داده است.

3 31019980 8545041 image a 18 1595341727633  روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد اخبار IT

او در ویدئوی خود می گوید: «از ویدئوهای تاک تیک مشخص است که حیوان ها را همیشه درست نگه نمی دارند. زبان بدن حیوان هم نشان می دهد که واکنش منفی ای به نحوه ی بلند کردنش دارد.»

«این مسأله به خصوص در مورد گربه هایی نگران کننده است که آن ها را سر و ته نگه می دارند. این حرکت برای آن ها نه فقط خیلی ترسناک است بلکه ممکن است آن ها بیفتند و آسیب ببینند.»

«در این ویدئوها می بینیم که وقتی حیوان را رها می کنند به این توجه نمی شود که حیوان را درست روی زمین گذاشته اند یا نه. موقع پایین آوردن حیوان، پای آن باید به آرامی به زمین برسد و حیوان باید بتواند وقتی به زمین رسید شروع به راه رفتن کند.»

«اگر حیوان وحشت کند و تلاش کند فرار کند، ممکن است بیفتد، که این مسأله می تواند باعث رگ به رگ شدن یا شکستگی استخوان های آن شود.»

«در بسیاری از این ویدئوها گربه ها را مثل تلفن، در یک زاویه ی نامناسب، بالا نگه می دارند. اینطور نگه داشتن حیوان می تواند به پشت، ستون فقرات یا جمجمه ی آن صدمه بزند. گرچه چنین آسیب هایی به ندرت اتفاق می افتند اما درمان آن ها بسیار هزینه بر است یا می توانند صدمات جبران ناپذیری به بار بیاورند و حیوان را برای مدت طولانی دچار نقص و درگیر درد کنند.»

«شرکت در چالش های شبکه های اجتماعی می تواند راه خوبی برای تحکیم رابطه ی خود با حیوان خانگی خود باشد. ولی صاحبان حیوانات خانگی باید مراقب باشند که با آن ها بدرفتاری نکنند چون این مسأله می تواند برای آن ها بسیار اذیت کننده باشند.»

«چنین چالش هایی که در آن ها باید سگ و گربه ها را با سرعتی زیاد و به شکلی غیر طبیعی نگه داشت، می تواند آن ها را وحشت زده کند و هم به حیوان و هم صاحب او صدمه بزند.»

«باید به خاطر داشته باشید که حیوانات موجودات حساسی هستند و با آن ها باید با احترام رفتار شود.»

290x290 6 روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد اخبار IT
rooziato 1 روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد اخبار IT
روزیاتو: تلفن بازی با حیوانات خانگی؛ چالش جدید تیک تاک که با انتقاد روبه‌رو شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *