پنج‌شنبه , 29 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است-اخبار IT

کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است-اخبار IT

طبق گزارش‌های جدید، آمار ثبت اختراع از سوی زنان با افزایش قابل توجهی همراه بوده و نرخ کسانی که طی پنج سال اخیر حداقل دو بار ثبت اختراع داشته‌اند رو به رشد حرکت کرده، هرچند هنوز تعداد کلی زنان مخترع بسیار کم است.

بر اساس داده‌های موجود در سازمان ثبت اختراعات ایالات متحده، تعداد زنانی که در زمینه ثبت پتنت فعال هستند بعد از دهه هشتاد میلادی با رشد قابل توجهی همراه شده است. در آن زمان تنها ۲۷ درصد از زنان بعد از پنج سال از ثبت اولین اختراعشان، مورد دیگری را ارائه می‌کردند، در حالی که این رقم در مورد آقایان ۳۸ درصد بود. اما در سال ۲۰۱۹ نرخ مورد بحث میان زنان به ۴۶ درصد و در میان مردان به ۵۲ درصد رسیده، که نشان می‌دهد فاصله بین جنسیت‌های مختلف در این زمینه رو به کاهش است.

gettyimages 881191912 w600 کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است اخبار IT

600x120 کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است اخبار IT
320 320 کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است اخبار IT 290x290 1 کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است اخبار IT

اگرچه این آمار الهام‌بخش و دلگرم‌کننده به نظر می‌رسند، اما تعداد زنان مخترع به طور کلی چندان زیاد نیست. در مجموع در بین پتنت‌هایی که در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده، تنها در ۲۱.۹ درصد موارد نام مخترعی مونث به چشم می‌خورد که البته از آمار ۲۰.۷ درصدی سال ۲۰۱۶ بیشتر است. در همین حین تعداد زنان مخترع جدید هم تنها ۱۷.۳ درصد است که نسبت به آمار ۱۶.۶ درصدی سال ۲۰۱۶ رشدی نسبی را نشان می‌دهد.

«آندری ایانکو» مدیر واحد تجارت و مالکیت معنوی سازمان ثبت اختراعات ایالات متحده، ضمن اشاره به محدودیت‌هایی که اجازه نمی‌دهد زنان به اندازه مردان فرصت نمایش توانایی‌ها و مهارت‌های خود را داشته باشند، در این رابطه توضیح می‌دهد: «برای حفظ جایگاهی که ما به عنوان پیشروان نوآوری در جهان در اختیار داریم، لازم است تنوع جنسیتی بیشتری در زمینه ثبت پتنت داشته باشیم.»

گفتنی است طبق آمار مندرج در این گزارش، حدود ۴۱ درصد از زنان مخترع از ایالات کالیفرنیا، نیویورک، تگزاس یا ماساچوست هستند. در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ ایالت واشنگتن بیشترین درصد ثبت اختراع از سوی زنان را در اختیار داشته، و ایالت داکوتای شمالی هم کمترین سهم را داراست.

کاهش فاصله جنسیتی در دنیای فناوری؛ آمار ثبت اختراع از سوی زنان رو به افزایش است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *