سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن-اخبار IT

روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن-اخبار IT

بدن انسان از قدرت هایی برخوردار است که در خارق العاده بودن آن ها شکی نیست. مثلاً استخوان های انسان از فولاد هم محکم ترند و اسید معده ی ما می تواند حتی فلز را هم در خود حل کند! اما این همه ی ماجرا نیست. اندام های بدن ما از توانایی های بسیار و حیرت انگیزی برخوردارند که قطعاً تنها گوشه ای از آن ها کشف شده است.

در ادامه به چند حقیقت جالب درباره ی بدن انسان می پردازیم که حتماً شما را شگفت زده خواهند کرد.

1 e77e085f8ea09324681a7eb84b روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT

 • رزولوشن چشم انسان ۵۷۶ مگاپیکسل است. این در حالی است که این رقم از رزولوشن‌بالا ترین دوربینی که تا به حال به دست بشر ساخته شده هم بیشتر است.
 • یک فرد بزرگسال برای برداشتن تنها یک قدم ۲۰۰ عضله ی مختلف در بدن خود را به کار می گیرد.
 • قرنیه ی چشم ها تنها بخشی از بدن است که عروق خونی به صورت مستقیم در آن وجود ندارد، به همین دلیل بخش اعظم اکسیژن مورد نیاز خود را از هوا دریافت می کند.

2 ededa65541a8235008622a4957 روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT

 • صبح ها که از خواب بیدار می شویم قدمان یک سانتیمتر بلندتر از شب قبل است که به خواب رفته بودیم. علت این مسأله نیروی جاذبه ی زمین است. در طول روز غضروف درون ستون فقرات و زانوها به هم فشرده می شود اما در طول شب که در رختخواب می خوابیم، به اندازه ی قبلی اش برمی گردد.
 • اسید معده به قدری قوی است که می تواند فلز را هم در خود حل کند. اما به لطف جداره ی معده که به طور پیوسته لایه های جدیدی جایگزین لایه های قبلی آن می شود، به بیرون معده نفوذ نمی کند.

3 86bfc65f0c9ec03f79dc9c65bf روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT

 • یک انسان معمولی در طول زندگی خود می تواند ۱۶۰،۹۳۴ کیلومتر راه برود که این میزان تقریباً معادل ۵ بار گردش به دور زمین است.
 • دندان های ما برخلاف استخوان ها و دیگر اعضای بدن مان، تنها بخشی از بدن هستند که توانایی التیام و ترمیم خود را ندارند.
 • استخوان های بدن انسان به شدت محکم است، حتی قدرتمندتر از فولاد یا بتون. یک اینچ مکعب (۱۶ سانتیمتر مکعب) از استخوان بدن انسان قادر به تحمل ۸،۶۱۸ کیلوگرم وزن است.

4 e1befb5b5c9a97045556232018 روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT

 • به آن حفره ی کوچکی که گوشه ی چشم ها وجود دارد لاکریمال پونکتوم گفته می شود که از آنجا اشک ها به درون بینی سرازیر می شوند. به همین دلیل است که هنگام گریه کردن آب بینی مان به راه می افتد.
 • تمام سطح پوست بدن ما (لایه ی ایپدرم یا روپوست) هر ماه به طور کامل بازسازی می شود، به همین خاطر هر انسان در طول عمر خود می تواند نزدیک به هزار «پوست» متفاوت داشته باشد.

5 463d3a5a4d8fec46a30454df89 روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT

 • گوجه فرنگی ژن بیشتری دارند تا انسان. این سبزی بیشتر از ۳۰ هزار ژن دارد، در حالی که تعداد ژن های ما انسان ها می تواند حداکثر ۲۵ هزار باشد. تعداد ژن های انسان ها تقریباً به اندازه ی تعداد ژن های کرم ها است.
 • ضربان قلب ما می تواند با ریتم موسیقی هماهنگ شود. این روش می تواند کمک کند خود را آرام کرده و فشار خون و تنفس تان را تنظیم کنید.
 • افراد که ذاتاً موطلایی هستند از موهای بیشتری برخوردارند. آن ها نزدیک به ۱۵۰ هزار تار مو بر روی سر خود دارند، این در حالی است که افراد مو تیره تنها ۱۲۰ هزار تار مو دارند، گرچه موهای طلایی شکننده تر از موهای تیره هستند.
digi.shegeft 1 1 روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT
290x290 6 روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن اخبار IT
روزیاتو: چند حقیقت خواندنی درباره بدن انسان و ویژگی های خارق العاده آن

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *