دوشنبه , 28 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ورود کارکنان هواوی به آمریکا دشوار می شود؛ محدودیت صدور ویزا به دستور پمپئو-اخبار IT

ورود کارکنان هواوی به آمریکا دشوار می شود؛ محدودیت صدور ویزا به دستور پمپئو-اخبار IT

دولت آمریکا از اعمال محدودیت های جدید روی صدور ویزا برای کارکنان هواوی خبر داد که از عدم صدور تا ابطال روادیدهای قبلی را شامل می شود. این قوانین شامل حال آن دسته از کارکنان هواوی می شود که به گفته مایک پمپئو وزیر کشور آمریکا «پشتیبانی مادی برای نقص حقوق بشر توسط دولت چین و سوء استفاده جهانی آن» را فراهم می کنند.

پمپئو همچنین خاطر نشان کرده که وزارت کشور آمریکا علاوه بر هواوی، محدودیت های صدور ویزای خود را علیه کارکنان خاص برخی شرکت های دیگر فعال در حوزه فناوری چین نیز اعمال خواهد کرد.

پمپئو در صحبت های خود از هواوی به نام بازوی نظارتی حزب کمونیست چین یاد کرد و کلیه کشورهایی که با هواوی همکاری می کنند را مورد انتقاد قرار داد.

600x120 ورود کارکنان هواوی به آمریکا دشوار می شود؛ محدودیت صدور ویزا به دستور پمپئو اخبار IT
digiato ورود کارکنان هواوی به آمریکا دشوار می شود؛ محدودیت صدور ویزا به دستور پمپئو اخبار IT 290dar290 1 ورود کارکنان هواوی به آمریکا دشوار می شود؛ محدودیت صدور ویزا به دستور پمپئو اخبار IT

تصمیم اخیر دولت آمریکا با استناد به بند 212(a)(3)(C) قانون مهاجرت و ملیت این کشور اتخاذ شده است که براساس آن در صورتی که وزارت کشور به دلایلی دست پیدا کند که طبق آن ورود برخی افراد به خاک آن میتواند پیامدهای جدی برای آمریکا داشته باشد این مجوز برای وزارت کشور آمریکا وجود دارد که از ورود آن افراد به داخل خاک خود جلوگیری کند.

تیک تاک در پاسخ به این اتهامات ضمن اشاره به حجم عظیم اطلاعات نادرست در مورد پلتفرم خود طی بیانیه ای اعلام نمود که مدیرعامل و مدیر ارشد امنیت اطلاعات آن همگی شهروندان آمریکایی هستند که ظاهرا سابقه ای طولانی از حضور در ارتش آمریکا و سازمان های مجری قانون آن داشته اند [و در نتیجه نمیتوانند علیه مردم خود جاسوسی کنند].

از طرفی یکی از سخنگویان تیک تاک در بیانیه ای ایمیلی اعلام نمود که دیتای کاربران آمریکایی در داخل خاک این کشور و همچنین سنگاپور نگهداری می شود و دسترسی کارمندان تیک تاک به این اطلاعات بسیار محدود است.

ماه گذشته دولت ترامپ از کشف شواهد جدید دال بر حمایت ارتش چین از هواوی خبر داد. پنتاگون با ارسال اسنادی برای کنگره آمریکا اسامی ۲۰ شرکت خصوصی از جمله هواوی را اعلام کرد که به باور ترامپ و مشاورانش تحت حمایت ارتش آزادی بخش چین قرار دارند.

ورود کارکنان هواوی به آمریکا دشوار می شود؛ محدودیت صدور ویزا به دستور پمپئو

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *