سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند-اخبار IT

پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند-اخبار IT

گوگل از آپدیت بزرگی برای کاربران G Suite رونمایی کرد که پلتفرم‌های جیمیل، چت، Docs و Meet را در هم ادغام کرده و به زودی برای نسخه وب و موبایل منتشر خواهد شد.

به گزارش تک کرانچ، تیم G Suite می‌گوید دلیل اصلی پروژه ادغام پلتفرم‌های گوگل این است که کاربران به طور مداوم در حال جابجایی بین حالت‌های ارتباطی مختلف مثل ایمیل، چت، گفتگوی دیداری و تصویری هستند. گوگل با توجه به همین مساله در آپدیت جدید این راه‌های ارتباطی را یکجا کنار هم جمع کرده و در قالب اپ جیمیل ارائه می‌کند.

Mobile Nav@3x w600 پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند اخبار IT

600x120 پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند اخبار IT
280 280 دیجیاتو پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند اخبار IT 320 320 پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند اخبار IT

در نسخه جدید جیمیل سرویس تماس تصویری Meet به نوار پایین اپ موبایل اضافه شده تا کاربران به راحتی بین این سرویس و ایمیل جابجا شوند. در همین قسمت پلتفرم‌های Rooms و Chat قرار گرفته‌اند. ارائه این چهار سرویس در یک اپلیکیشن واحد به این معنی است که حالا کاربران می‌توانند نوتیفیکیشن‌های آن‌ها را در یک مکان مدیریت کرده و از سوییچ کردن بین اپ‌های اختصاصی رهایی یابند.

در حال حاضر این آپدیت تنها برای کاربران G Suite منتشر می‌شود، اما گوگل قصد دارد آن را در آینده در دسترس کاربران معمولی هم قرار دهد.

Annotation 2020 07 15 121025 پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند اخبار IT

گوگل همچنین از قابلیت‌های دیگری برای G Suite رونمایی کرد. برای مثال چت روم‌ها حالا قابلیت اشتراک فایل و تسک‌ها را دریافت کرده‌اند و مدیر می‌تواند تسک‌ها را به کاربران اختصاص داده و کاربران خارج از شرکت را به روم‌ دعوت کند. حالا می‌توان در روم بدون نیاز به باز کردن چند وب اپلیکیشن، پنجره چت را در یک سمت باز کرده و در سمت دیگر فایل را ویرایش کرد.

همچنین حالا در جیمیل می‌توان علاوه بر ایمیل‌ها، چت‌ها را نیز جستجو کرد. پین کردن روم‌ها امکان پذیر شده و گزینه‌های جدید «do not disturb» و «out of office» اضافه شده‌اند.

پلتفرم‌های Chat، Rooms و Meet در جیمیل ادغام می‌شوند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *