سه‌شنبه , 29 سپتامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد-اخبار IT

ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد-اخبار IT

728x90 3 ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد اخبار IT
730 90 ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد اخبار IT

هفته‌ی پیش که در یوبی‌سافت فوروارد نگاه دقیق‌تری به گیم‌پلی والهالا انداختیم، وقتی ایوور را دیدم که با یک تاب دادن تبرش در هوا سر یک نفر را جدا کرد، فهمیدم که این اسسینز کرید قرار است حس و حال کند و خشن مبارزات وایکینگی را برایمان شبیه سازی کند. جنگیدن در والهالا به مراتب آهسته‌تر و حساب شده‌تر از آن چیزی‌ است که ما در این چند نسخه‌ی اخیر بازی دیده‌ایم. مبارزه‌ای که به نظر زیرکانه تر است از آنچه در اودیسه دیده بودیم و در حین حال ریشه‌هایی هم در اوریجینز دارد، این تجربه‌ایست که مانندش را قبلا در AC ندیده‌ایم.

والهالا یک قلمروی جدید برای سری محسوب می‌شود. این بازی قرار است مارا به عصر تاریک برگرداند. حدود ۸۷۳ میلادی، در دوره‌ی زمانی که وایکینگ‌های نروژی خود را به سواحل انگلستان رساندند. از آنجایی که بخش بزرگی از داستان و نهایتا درگیری‌ها، حاصل تقابل دو فرهنگ متفاوت است؛ تا جایی که من دیدم، بازی به خوبی از عهده‌ی برقراری تعادل بین المان‌های وایکینگی و انگلیسی بر‌آمده است. یورش‌های گروهی و وحشیانه به جز اینکه بخش بزرگی از داستان هستند، یکی از گزینه‌های بازیکن برای حمله به کمپ‌های دشمن هم هست. اینجاست که طعم خونین مبارزات در والهالا را با تمام وجود خواهید چشید.

اریک بپتیزات (Eric Baptizat) کارگردان بازی در این باره می‌گوید:

آنچه ما از ابتدا می‌خواستیم این بود که شخصیت اصلی یک وایکینگ باشد. می‌دانید؟ این خیلی مهم بود که مطمئن باشیم که دقیقا آنچه در آن دوره بر شمالی‌ها گذشته را پیاده کنیم. می‌خواستیم بازیکن به صورت غیرمستقیم کاملا زندگی در آن دوره از تاریخ و جغرافیا را تجربه کند.

86b241cef78b769f 1920xH large ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد اخبار IT
اول وایکنیگ بعد اسسین

تجربه کردن زندگی یک وایکینگ در آن دوره یعنی سرو کله زدن با یک سری سلاح سخت و سنگین. امکان حمل کردن سپر‌های بزرگ در بازی به این معنی است که دفاع یک اصل مهم در چرخه‌ی مبارزات است. یک دفاع خوب می‌تواند حریف را به عقب براند و این فضا را به شما بدهد که یک ضربه‌ی کاری با تبرتان وارد کنید یا حتی باعث زمین خوردن حریف شود و این شانس را بدهد که کارش را یکسره کنید.

البته این را در نظر داشته باشید که هر حرکت شما در مبارزه باید دقیق و حساب شده باشد. به خاطر وزن زیاد، سلاح‌ها زمان بیشتری را برای درگیر شدن فیزیکی احتیاج دارند. یک حرکت اشتباه ممکن است کل استراتژی مبارزه‌ی شما را نابود کند، این یعنی از میان برداشتن یک دشمن در بازی می‌تواند واقعا لذت‌بخش باشد. چیز دیگری که باید دائما به آن توجه کنید این است که غفلت تقریبا برابر با مرگ است. ضربات دشمن، کُند ولی مرگبارند. والهالا به همان اندازه که به درگیری فیزیکی  توجه کرده، به استراتژی هم پرداخته است. این شما را مجبور می‌کند که به جاخالی دادن و دفاع کردن هم به اندازه‌ی ضربه زدن فکر کنید. حتی قبل از اینکه قابلیت‌های ویژه را در طول بازی به دست آورید.

ubisoft finally shows assassins creed valhalla gameplay 1594585580741 ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد اخبار ITبپتیزات در این باره توضیح می‌دهد:

هدف این بود که علاوه بر عمیق‌تر کردن استراتژی برای بازیکن، چالش‌های پیش روی او هم بیشتر بشود. مهارت‌های جدید واقعا برای از بین بردن دشمن‌های که نمی‌توانید آن‌ها را رد کنید لازم است. ممکن است یک روش دفاع یا یک تکنیک حمله که در درخت مهارت‌ها انتخاب می‌کنید به شما در شکست دادنش کمک کند. کار زیادی انجام شده تا گستره‌ی متفاوتی از مهارت‌ها و تیپ‌های مختلف به نسبت آنچه پیش از این داشتیم را در این بازی پیاده کنیم که در زمینه‌ی استراتژی هم برای بازیکن تازگی داشته باشند.

اینکه این مهارت‌ها چقدر در زنده‌ ماندن شما دخیل هستند را در یورش‌های گروهی می‌فهمید. جایی که مجبور می‌شوید با گوناگونی زیادی از تهدیدات به صورت همزمان دست و پنجه نرم کنید. از یک دشمن غیرمسلح گرفته تا  تیراندازهای دورزن و حتی یک گولاخ بی‌اعصاب. اگر این‌ها به اندازه‌ی کافی برایتان چالش برانگیز نیستند، یک نوع دشمن در بازی هست که لرزه بر اندامتان می‌اندازد، سلاخ ها. اگر یک دلیل وجود داشته باشد که ابزارها و مهارت‌هایتان را تا آخرین درجه قوی کنید، آن دلیل کشتن این سلاخ‌های ترسناک است.

بیشتر بخوانید:

Assassins Creed Valhalla  screen Announce House Carl Combat Male Eivor 200430 5pm CET Paris Time ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد اخبار ITخرس، گرگ یا کلاغ؟

اسسینز کرید: والهالا این امکان را به شما می‌دهد تا انتخاب کنید که می‌خواهید چه نوع وایکینگی باشید. سه نوع درخت مهارت در بازی وجود دارد. خرس، گرگ و کلاغ. شما باید بسته به استایل و رویکرد مبارزه‌تان در بازی یکی از این سه حالت را انتخاب کنید و امتیاز مهارت‌هایتان را در آن خرج کنید. بپتیزات در این باره می‌گوید:

ما می‌خواستیم سه حالت اصلی مبارزه در والهالا را با سه حیوان به صورت سمبلیک نشان بدهیم. خرس، کلاس تانک و زره پوش است. کلاغ، برپایه‌ی مخفی کاری پیش می‌رود و گرگ، استایل شکارچی گونه و میان برد دارد. اما این‌ها فقط سه تا شاخه‌ی مشخص نیستند. هرکدام ترکیبی از زیرشاخه‌های متنوع با عناصر مختلف هستند که شما می‌توانید با انتخابشان مهارت جدیدی که در مبارزه، مخفی‌کاری، جست و جو یا جهت یابی به دردتان بخورد، یاد بگیرید.

همه چیز وقتی درگیر هماهنگ کردن سلاح‌ها با این شاخه‌ها می‌شوید، عمیق تر می‌شود. هرچه بیشتر در یک کلاس وارد می‌شوید، بیشتر متوجه اهمیت متخصص شدن در کار با یک سلاح می‌شوید. وقتی برای خودتان تعریف می‌کنید که از چه کلاسی می‌خواهید استفاده کنید، آن وقت نگاهتان به درخت مهارت‌ها کاملا تغییر خواهد کرد.

Assassins Creed Valhalla roar ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد اخبار IT

قشنگی ماجرا همینجاست. به مرور متوجه می‌شوید که کدام سلاح با کدامیک از حیوانات مذکور هماهنگ است. پس وقت گذاشتن برای متخصص شدن در استفاده‌اش، در میدان نبرد بسیار کمک‌تان خواهد کرد. هر زمانی هم که احساس کردید که اشتباه رفته‌اید به راحتی می‌توانید کل مهارت‌هایتان را ریست کنید و از اول شروع کنید بدون اینکه بازی برای شما جریمه‌ای در نظر گرفته باشد.

استراتژی شما به‌عنوان بازیکن به هیچ وجه در روایت بازی تاثیر نمی‌گذارد، مگر در آن زمان به‌خصوص. در آن زمان به‌خصوص انتخاب استراتژی شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اما اغلب اوقات تاثیری ندارد. انتخاب دیالوگ‌ها هستند که واقعا بر روند داستان تاثیر می‌گذارند. گاهی اوقات خیلی ساده است، با فلانی بجنگم یا نجنگم. اما گاهی هم مهم‌تر می‌شود. مثل اینکه انتخاب کنید چه کسی رهبر این قلمرو بشود. شما باید بادقت انتخاب کنید چرا که این تصمیم عواقبی هم دارد.

علی‌رغم این واقعیت که تمرکز مبارازت در والهالا روی بعد وحشیانه‌ی آن است -صرف نظر از بار روانی و احساسی سنگینی که دارد- بازی همچنان شما را تشوق می‌کند آن را به هر شکلی که دوست دارید تجربه کنید. بزن بهادر یا مخفی کار، وحشی یا هوشمند، بی‌رحم یا صلح طلب، همه چیز بستگی به شما دارد که انتخاب کنید. دوست دارید چه نوع وایکینگی باشید؟

منبع: Gamesradar

.کپی شد https://vgto.ir/57b

ویجیاتو: اساسینز کرید والهالا تجربه‌ی متفاوتی از مبارزه را ارائه می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *