قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد-اخبار IT

دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد-اخبار IT

اداره اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا و وزارت امنیت میهن این کشور پس از مخالفت صدها دانشگاه و چندین شکایت، سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت آنلاین شدن تمام کلاس‌ها را باطل کردند.

اداره اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا حدوداً یک هفته قبل اعلام کرد دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان در ترم پاییز ۲۰۲۰ کاملاً آنلاین شده باید آمریکا را ترک کنند. به فاصله کوتاهی از این اعلامیه دانشگاه‌های هاروارد و MIT از دولت ترامپ شکایت کردند.

حال اداره اعمال مهاجرت و گمرک و وزارت امنیت میهن آمریکا با دانشگاه‌های یاد شده سازش کرده‌اند. «Judge Allison D. Burroughs»، قاضی فدرال ایالات متحده کمتر از پنج دقیقه پس از شروع جلسه رسیدگی به محاکمه حکم نهایی را اعلام کرد.

600x120 دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد اخبار IT
Digiato 290x290 دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد اخبار IT 290dar290 1 دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد اخبار IT

دانشگاه‌های MIT و هاروارد در شکایت نامه خود که در دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده در شهر بوستون به ثبت رسیده، تصمیم جدید اداره اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا را «مستبدانه» و «سواستفاده از اختیارات» خواندند. پس از این شکایت، شکایت نامه دیگری از سوی ۱۷ ایالت و دادگاه ناحیه‌ای با پشتیبانی صدها دانشگاه تنظیم شد.

ICE says international students must take in person classes to remain in the US 1 دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد اخبار IT

شاکیان مدعی شدند این تصمیم فشار مالی و مدیریتی زیادی بر کالج‌ها و دانشگاه‌ها وارد کرده و در دستورالعمل‌های بازگشایی دانشگاه‌ها که دولتمردان ایالتی آن را مطرح کرده‌اند خلل ایجاد می‌کند. آن‌ها اضافه کردند این تصمیم به دانشجویان هم لطمه می‌زند، چون بسیاری از آن‌ها به دلیل مشکلات مالی و محدودیت در سفرهای بین المللی نمی‌توانند به کشور خود بازگردند.

حال با عقب نشینی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا، قوانین ترم بهار ۲۰۲۰ اجرا خواهد شد که به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد با ویزای F-1 کلاس‌ها را به شکل کاملاً مجازی بردارند. این قانون که ماه مارس سال جاری میلادی اعلام شد، به صدها هزار دانشجوی بین المللی اجازه داد تا پس از غیرحضوری شدن کلاس‌ها همچنان در آمریکا بمانند.

شمار زیادی از دانشگاه‌های آمریکا نظیر هاروارد قصد دارند ترم پاییز را کاملاً مجازی برگزار کنند. موسسات آموزشی دیگر مثل MIT نیز برگزاری کلاس‌ها به شکل مجازی و حضوری را در دستور کار قرار داده‌اند.

دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *