چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX-512: امیدوارم نابود شود-اخبار IT

انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX-512: امیدوارم نابود شود-اخبار IT

«لینوس توروالدز»، پدر لینوکس اخیرا اعلام کرده که خواهان نابودی افزونه‌بردار پیشرفته ۵۱۲ بیتی اینتل است و همچنین اعتراف کرده که نفرت غیرمنطقی از بنچمارک ممیز شناوری (FP) برای اثبات ارزش آن‌ها دارد.

به گزارش Phoronix، توروالدز در گفتگوی ایمیلی و در پاسخ به مقاله همین سایت درباره عدم پشتیبانی مجموعه ۱۱ کامپایلر GNU یا GCC 11 از «افزونه‌بردار پیشرفته ۵۱۲» (AVX-512) در دستورالعمل‌های کامپایلر در پردازنده‌های دسکتاپ اینتل برای سال ۲۰۲۱، «Alder Lake» از این شرکت انتقاد کرده. نسل آینده پردازنده‌های زئون اینتل با نام «Sapphire Roads» از AVX-512 پشتیبانی خواهند کرد.

توروالدز در ایمیلی نوشته:

600x120 انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX 512: امیدوارم نابود شود اخبار IT
320 320 انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX 512: امیدوارم نابود شود اخبار IT 290x290 HONOR Banner 1 انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX 512: امیدوارم نابود شود اخبار IT

«امیدوارم AVX-512 با یک مرگ دردناک بمیرد و با مرگ آن، اینتل اصلاح مشکلات واقعی بجای ساخت دستورالعمل‌های جادویی و ایجاد بنچمارک‌ها برای نمایش عملکرد خوب آن‌ها را شروع کند.»

خالق لینوکس درباره تمرکز اینتل روی بنچمارک‌های FP و عملکرد پردازنده‌های خود در ابررایانه‌ها و کامپیوترهای قدرتمند (HPC) نوشته:

«امیدوارم اینتل دوباره به اصول اولیه بازگردد: فرایند آن‌ها دوباره شروع به کار کند و بیشتر روی کدهای مرسوم که برای HPC نوشته نشده‌اند، تمرکز کنند. در روزهای اوج x86، رقبای اینتل همیشه آن را در FP شکست می‌دادند.»

linus torvalds ted انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX 512: امیدوارم نابود شود اخبار IT

توروالدز ادامه داده:

«عملکرد FP افتضاح بود و اهمیتی نداشت، چرا که هیچ کس خارج از بنچمارک‌ها به آن‌ها اهمیت نمی‌داد. این مسئله هم اکنون و در آینده درباره AVX-512 صادق خواهد بود. شما می‌توانید مواردی پیدا کنید که اهمیت دارند، اما آن‌ها باعث فروش ماشین‌ها نمی‌شوند. من ترجیح می‌دهم که بودجه برای موارد مرتبط‌تر و مهم‌تر استفاده شود.»

شرکت عملکرد وب کلودفلر درباره تاثیر AVX-512‌ روی عملکرد نوشته است. این کمپانی به مشتریان خود توصیه کرده که اگر برای وظایف با عملکرد بالا نیازی به استفاده از AVX-512 ندارند، اجرای آن روی سرور و دسکتاپ را غیرفعال کنید تا با فشار تصادفی مواجه نشوند.

توروالدز در ایمیل جداگانه‌ای از تنفر خود نسبت به بنچمارک‌های FP و واحدهای برداری سخن گفته است. به گفته خالق لینوکس، آن‌ها تلاش‌های بیهوده‌ای هستند و زمانی که برای سخت افزار و نرم افزار صرف می‌شود نیز هدر می‌رود.

انتقاد شدید خالق لینوکس از دستورات اینتل AVX-512: امیدوارم نابود شود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *