قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند-اخبار IT

سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند-اخبار IT

ویروس کرونا بزرگترین بحران کنونی بشر محسوب می‌شود که تا به امروز بیش از ۵۷۰ هزار نفر را به کام مرگ کشانده. اخیرا سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده که بسیاری از کشورها در مبارزه با این بیماری، در مسیر غلط حرکت می‌کنند.

روزبه‌روز بر تعداد مبتلایان به کرونا افزوده می‌شود که به گفته WHO، ایالات متحده آمریکا و برزیل مسئول نیمی از آن هستند. روز یکشنبه ۱۱۱,۳۱۹ مورد ابتلای جدید در این کشورها شناسایی شد. رئیس سازمان بهداشت جهانی، «تدروس ادهانوم» در ژنو اعلام کرده:

«اجازه دهید رک بگویم، بسیاری از کشورها در جهت اشتباه حرکت می‌کنند. در چندین کشور جهان ما شاهد افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا هستیم و بیمارستان‌ها دوباره پر شده‌اند. به نظر می‌رسد بسیاری از کشورها در حال از دست دادن دستاوردهای خود هستند، چرا که اقداماتی که باعث کاهش سرعت شیوع ویروس شده بود را دیگر اجرا نمی‌کنند.»

600x120 سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند اخبار IT
290dar290 1 سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند اخبار IT 290x290 HONOR Banner 1 سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند اخبار IT

به گزارش CNBC، هفته گذشته WHO به رهبران کشورهای مختلف هشدار داده بود که وضعیت تحت کنترل نیست و روز‌به‌روز در حال بدتر شدن است. روز دوشنبه ادهانوم از برخی کشورها انتقاد و اعلام کرد که اقدامات آن‌ها مطابق با میزان جدی بودن این بیماری نیست:

«تنها هدف این ویروس، یافتن مردم برای آلوده کردن است. پیام‌های متناقض رهبران جهان یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به پاسخگویی به این بیماری را تضعیف می‌کند که آن، اعتماد است. وضعیت جهان در حال بدتر شدن است، اما نباید در این مسیر قرار داشته باشد.»

WHO says coronavirus situation worsening worldwide 2 w600 سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند اخبار IT

رئیس سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده که به زودی جهان به حالت عادی بازنمی‌گردد، با این حال گفته که کشورها می‌توانند وضعیت را کنترل کنند و مردم به زندگی خود ادامه دهند، البته همچنان باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. به گفته ادهانوم، مردم به رهبری قدرتمند و استراتژی‌های جامع نیاز دارند که به صورت واضح با آن‌ها در میان گذاشته شوند.

در روزهای اخیر شمار مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری پیدا کرده و نزدیک به ۱۳.۲ میلیون نفر در سراسر جهان به آن آلوده شده‌اند که سهم ایران نزدیک به ۲۶۰ هزار نفر است. اخیرا سازمان بهداشت جهانی امکان انتقال کووید-۱۹ از طریق هوا را تایید کرده که این موضوع می‌تواند وضعیت را در آینده وخیم‌تر کند.

سازمان بهداشت جهانی: کشورها در مبارزه با کرونا در مسیر اشتباه قرار دارند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *