سه‌شنبه , 20 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند-اخبار IT

فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند-اخبار IT

در مبارزه دنباله‌دار مایکروسافت با هکرها، کمپانی ردموندی گام دیگری برداشته و تکنولوژی امنیتی حفاظت از داده‌های کرنل جدیدی طراحی کرده است که کار را برای هکرها و مهاجمان به شدت دشوار می‌کند. طوری که با فقط-خواندنی (Read-Olny) شدن کرنل، جلوی تکنیک‌های دست‌کاری داده‌ها گرفته خواهد شد.

سیستم حفاظت از داده‌های کرنل (KDP) بخش‌های عمده‌ای از مموری هسته رایانش را به صورت فقط-خواندنی در می‌آورد و به همین ترتیب از دست‌کاری در داده‌ها و حملات جلوگیری خواهد شد. با استفاده از این مکانیزم کرنل ویندوز و تمام درایورها در امان می‌مانند.

تکنولوژی مورد بحث نرخ حملاتی که اخیرا باب شده را کاهش می‌دهد؛ این روزها هکرها با دست‌کاری درایورهای آسیب‌پذیر، اما ثبت شده در کرنل ویندوز، ابزار آلوده و بدافزار نصب می‌کنند و سپس به مموری هم دست خواهند یافت. اما با محافظت فقط-خواندنی، حتی درایورهای ثبت شده نمی‌توانند ساختار و تنظیمات مهم مموری را تغییر دهند.

600x120 فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند اخبار IT
280 280 دیجیاتو فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند اخبار IT 290.290 فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند اخبار IT

Hackers demand 21 million ransom from lawyer to the stars feature فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند اخبار IT

مایکروسافت مدعی است این تکنولوژی با هدف زدن ریشه هکرها طراحی شده است، چرا که اخیرا مهاجمان به خاطر مواجهه با فناوری‌های امنیتی Code Integrity و Control Flow Gaurd به اندازه کافی به دردسر افتاده‌اند و مجبور هستند دنبال راهکارهای هک دیگری بگردند. ردموندی‌ها مزایای تکنولوژی KDP را این گونه شرح می‌دهند:

  • ارتقای عملکرد: سرویس KDP بار روی دوش اجزای تصدیق و تایید را کم می‌کند، تا جایی که دیگر لازم نخواهد بود تمام داده‌های محافظت شده از نظر نوشتار به صورت دوره‌ای مورد تایید و بازنگری قرار گیرند.
  • ارتقای اتکاپذیری: KDP تشخیص باگ‌ها و بخش‌های تخریب شده مموری را آسان می‌کند، به خصوص مواردی که از نظر امنیتی ظاهرا آسیب‌پذیر نیستند.
  • به کمک KDP توسعه دهندگان و ناشران درایورها تشویق خواهند شد تا سازگاری با لایه‌های امنیتی مجازی‌سازی‌محور (VBS) را ارتقا دهند، و در نتیجه این تکنولوژی‌ها به خوبی با اکوسیستم همراه و همگام شوند.

گفتنی است تمام سیستم‌های مبتنی بر ویندوز نمی‌توانند از KDP استفاده کنند، چرا که می‌بایست آن پلتفرم حتما از لایه‌های امنیتی مجازی‌سازی‌محور (VBS) پشتیبانی کند. این تکنولوژی در حال حاضر در نسخه اینسایدر ویندوز 10 اعمال شده و در آینده به صورت رسمی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

فناوری جدید مایکروسافت دستکاری کرنل ویندوز توسط هکرها را ناممکن می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *