سه‌شنبه , 27 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر-اخبار IT

مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر-اخبار IT

مایکروسافت اخیرا اعلام کرده چت بات «Xiaoice»‌ که یکی از بهترین‌ها در دنیای فناوری است و ۶۶۰ میلیون کاربر جهانی دارد، یک برند مستقل می‌شود.

به گزارش TechCrunch، این چت بات که بیشتر در چین فعالیت داشته، در کشورهای دیگری مانند ژاپن و اندونزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برند جدید برای انجام تحقیقات و توسعه از مایکروسافت مجوز می‌گیرد و این شرکت در آن همچنان سهم خواهد داشت.

در سال ۲۰۱۴ تیم کوچکی از محققان بینگ مایکروسافت از چت بات Xiaoice‌ یا «بینگ کوچک» رونمایی کردند که توانست توجهات زیادی را در کشور چین به خود جذب کند. Xiaoice‌ بر اساس یک دختر نوجوان مدلسازی شده و هدف از توسعه آن افزودن المان‌های انسانی و اجتماعی به چت بات‌ها است.

600x120 مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر اخبار IT
290.290 مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر اخبار IT 290x290 مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر اخبار IT

مانند بسیاری از کمپانی‌های خارجی، مایکروسافت نیز دچار سانسور دولت چین شد و در سال ۲۰۱۷ این چت بات از پیام‌رسان QQ تنسنت حذف شد. این پروژه میزبان مطرح‌ترین دانشمندان در حوزه هوش مصنوعی بود که شامل «Lu Qi»، مدیر عملیات کنونی «بایدو» و «Jing Kun»، مدیر بخش دستگاه‌های هوشمند بایدو می‌شود.

1620px Microsoft Store @ Metropolis 32458694837 w600 مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر اخبار IT

«Harry Shum» که یکی از مدیران ارشد سابق بخش هوش مصنوعی مایکروسافت است نیز در این پروژه حضور داشت که هم اکنون به عنوان رئیس هیئت مدیره برند Xiaoice معرفی شده است. «Li Di» به عنوان مدیرعامل اجرایی در این شرکت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و «Chen Zhan»، توسعه‌دهنده چت بات ژاپنی «Rinna» نیز به عنوان مدیر کل به ایفای نقش می‌پردازد.

کمپانی جدید حق استفاده از برندهای Xiaoice و Rinna را دارد و ماموریت آن گسترش پایگاه مشتریان در چین، ژاپن و اندونزی است. مایکروسافت ادعا کرده که تعداد کاربران چت بات Xiaoice به ۶۶۰ میلیون رسیده و ۴۵۰ میلیون دستگاه هوشمند شخص ثالث نیز در سطح جهان به آن مجهز شده‌اند. از این چت بات در صنایع مختلف مانند خودرو، مسکن، مد و مالی استفاده می‌شود.

مایکروسافت Xiaoice را به برندی مستقل تبدیل می‌کند؛ چت‌باتی با ۶۶۰ میلیون کاربر

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *