چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان-اخبار IT

ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان-اخبار IT

728x90 3 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT
730 90 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

سال ۲۰۲۰ به نیمه عمر خود رسیده اما در همین مدت‌ آنقدر بازی خوب روی پلتفرم محبوب پلی استیشن 4 عرضه شده‌ که بتوانیم در این شرایط وخیم، سر خود را گرم کنیم. برای همین، در ادامه این متن به بهترین آثاری که تا این لحظه از سال ۲۰۲۰ برای پلی استیشن 4 عرضه شده‌اند نگاهی انداخته‌ایم و آن‌ها را با هم مرور کردیم.

10) Resident Evil 3

1 10 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

با موفقیت بی‌چون و چرای بازسازی رزیدنت اویل 2، دور از انتظار نبود که کپکام با ریمیک قسمت سوم برگردد. خوشبختانه این اتفاق در آینده‌ای نزدیک رخ داد و با اینکه بازسازی رزیدنت اویل 3 دنباله خلفی برای قسمت دوم نبود اما نمی‌شود روی آن برچسب «بی‌کیفیت» روی بازی زد. اتفاقا رزیدنت اویل 3 برعکس چیزی که شاید فکر می‌کنید، یک‌ رزیدنت اویل اکشن خوب است و می‌توان از گیم‌پلی نسبتا کوتاه و گرافیک به شدت چشم نواز و واقع‌گرایانه آن لذت کافی را برد.

9) Granblue Fantasy Versus

2 8 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

همه ما می‌دانیم که Arc System Works مهارت بالایی در ساخت بازی‌های مبارزه‌ای دارد و Granblue Fantasy Versus، یکی از چند مثالی است که به خوبی این موضوع را ثابت می‌کند. Granblue Fantasy Versus یک بازی فایتینگ ژاپنی است که جلوه های بصری به شدت زیبایی دارد، طراحی کاراکترهایش معرکه است و در گیم‌پلی‌اش به هیچ وجه مشکل عدم توازن دیده نمی‌شود. جالب اینکه Granblue Fantasy Versus نسبت دیگر فایتینگ‌ها، بازی نسبتا ساده‌تری است و یادگیری مکانیک‌های آن به هیچ‌وجه مشکل نیست.

8) Kentucky Route Zero: TV Edition

3 8 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

پروسه ساخت Kentucky Route Zero: TV Edition خیلی طولانی شد اما حالا که عرضه شده و نتیجه را دیدیم، می‌توان گفت که بازی ارزش صبر کردن را داشته. Kentucky Route Zero: TV Edition یک بازی ماجرایی معرکه است و جدای از روایت قصه‌ای درگیر کننده، در هر لحظه یک برگ تازه رو می‌کند و مخاطبش را سورپرایز. بازی در نگاهی اول، اثری کاملا عجیب به نظر می‌رسد، اما در انتها همه قطعات قصه آن به خوبی کنار هم قرار می‌گیرند و تصویری منطقی را شکل می‌دهند.

7) Zombie Army 4: Dead War

4 9 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

بیایید با هم صادق باشیم، Zombie Army 4: Dead War قطعا جزو بهترین بازی های سال نیست اما واقعا تجربه آن به شدت جذاب است و پر از حس خوب. رشته‌های بازی گره سفتی به هم خورده‌اند و از نظر گیم‌پلی همه چیز سر جایش قرار دارد. Zombie Army 4: Dead War داستان به نسبت خوبی هم دارد که در فصل‌های مختلفی روایتش شکل می‌گیرد. جالب اینکه هر یک از این فصل‌ها، ستینگ و ظاهر بازی را نیز دست خوش تغییر می‌کنند و از خسته‌کننده شدن بازی جلوگیری.

6) Nioh 2

5 7 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

دنباله‌هایی مثل The Last of Us 2 هستند که انتظارات را به شکل جذابی دگرگون می‌کنند و در مقابل بازی‌هایی مثل Nioh 2 را داریم که اصلا نیازی به گرفتن چنین تصمیماتی ندارند. نسخه اول Nioh، یک اکشن نقش آفرینی معرکه به شدت سخت بود و با تم سامورایی مانندش به شدت چشم هر گیمری را به خود جذب می‌کرد. قسمت دوم دقیقا از همان رویه پیروی می‌کند و با گیم‌پلی سنگین و مراحل جذابش، تا آخرین لحظه جذابیتش را برای مخاطب حفظ می‌کند.

5)  DOOM Eternal

6 7 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

شاید به خاطر اینکه از DOOM Eternal به اندازه نسخه قبلی تجلیل نشده، فکر کنید که این ران اند گان خشن و با کیفیت، خیلی چیز دندان گیری نیست. اما به هیچ وجه چنین نیست. DOOM Eternal تمام ویژگی‌های خوب نسخه قبلی را برداشته، ده‌ها برابر بهتر کرده و با ایجاد تغییراتی در ساختار مراحل، به یک فرمول تازه رسیده که واقعا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. حتی اصلا بیراه نیست که بگوییم DOOM Eternal تا الان بهترین شوتر اول شخصی است که در سال ۲۰۲۰ عرضه شده. پس اگر به دنبال یک شوتر اول شخص سریع و منحصر می‌گردید، قطعا نباید در خرید بازی شک کنید.

4) Final Fantasy VII Remake

7 7 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

بله، بالاخره بازسازی فاینال فانتزی 7 بعد از مد‌ت‌ها انتظارعرضه شد و اسکوئر انیکس با کیفیت بالای بازی نشان داد که چرا پروسه ساخت بازی تا این حد طولانی شده. با نگاه به تریلرهای بازی هم می‌شد فهمید که Final Fantasy VII Remake یک بازسازی ساده و یک به یک از نسخه اصلی اما وقتی پای نسخه نهایی بنشنید و آن را تجربه کنید، تازه متوجه می‌شوید که بازی فراتر از چیزی است که تصور می‌کردید و کاملا می‌توانید در تک‌تک لحظات گیم‌پلی‌اش ببینید که پای توسعه Final Fantasy VII Remake چه عشق و ذوقی خرج شده. جدای از این، بازسازی فاینال فانتزی 7، سیستم مبارزات کل سری را چندین مرتبه جلو برده و به قدری تغییرات مثبتی ایجاد کرده که واقعا نمی‌شود ادامه مسیر این فرانچایزها را بدون آن‌ها متصور شد.

3) Persona  5 Royal

8 6 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

زمانی که پرسونا 5 در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، لقبی جز شاهکار نمی‌توانستیم به آن نسبت دهیم. با این حال، Persona 5 Royal نشان داد که حتی یک شاهکار را هم می‌توان ارتقا داد و سطح کیفی آن را چند مرتبه بهتر کرد. جالب اینکه حتی اگر پرسونا 5 را تا حد مرگ هم بازی کرده باشید، Persona 5 Royal با کاراکترهای تازه و پایان‌بندی‌ها متفاوتش، تازگی خاصی برایتان خواهد داشت و می‌توانید از لحظه لحظه تجربه‌اش لذت ببرید. به جرات می‌توان گفت که Persona 5 Royal نه تنها یکی از بهترین بازی‌های امسال، بلکه جزو بهترین‌های نسل است.

2) Dreams

9 6 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

به بازی‌سازی علاقه دارید؟ پس به هیچ وجه نباید تجربه دریمز را از دست بدهید. دریمز اثری است که با استفاده از اَسِت‌های از پیش‌ آماده، به شما اجازه می‌دهد بازی‌های خودتان را به ساده‌ترین ممکن خلق کنید. دستتان هم برای به ثمر رساندن هر ایده‌ای باز است و بازی آنقدر امکانات مختلف در اختیارتان قرار داده تا جای هیچ گلایه‌ای باقی نماند. در کنار این، دریمز هم بخش داستانی به شدت جذابی دارد، هم به شما اجازه تجربه بازی‌های ساخته شده توسط دیگران می‌دهد. بازی‌هایی که هر یک ایده‌های ناب خودشان را دارند و می‌توان از تجربه آن ساعت‌ها لذت برد.

1) The Last of Us: Part II

10 7 ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان اخبار IT

The Last of Us: Part II قطعا از هر نظر بهترین بازی سال ۲۰۲۰ تا این لحظه است. گرافیک فوق‌العاده، انیمیشن‌های واقع‌گرایانه، موسیقی‌های به شدت منحصر به فرد و گیم‌پلی‌ای جذاب و به یاد ماندنی، همگی از ویژگی‌هایی هستند که باعث می‌شوند از The Last of Us: Part II نه تنها به عنوان یکی از مهترین بازی‌های سال، بلکه نسل یاد کنیم. جدای از همه این‌ها، داستان بازی یک سورپرایز خشن و دردناک است و روایت فوق‌العاده‌اش را عملا در هیچ بازی دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.

منبع: Pushsquare

.کپی شد https://vgto.ir/55n

ویجیاتو: بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ پلی استیشن 4 تا الان

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *