چهارشنبه , 28 اکتبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد-اخبار IT

ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد-اخبار IT

ژاپن می‌خواهد یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌های پنهانکار یا رادارگریز جهان را طراحی کند که نقش مهمی در دفاع هوایی این کشور خواهد داشت.

به گزارش CNN، وزیر دفاع این کشور این هفته در صحبت با اعضای پارلمان اعلام کرده که نسل ششم جنگنده‌های ژاپن از سال مالی ۲۰۳۱ وارد خط تولید می‌شوند و به عنوان جایگزین تقریبا ۱۰۰ جت قدیمی تک موتوره F-2 نسل چهارم که از روی مدل F-16 مدلسازی شده، فعالیت خواهند کرد. احتمالا جنگنده پنهانکار جدید این کشور از نوع دو موتوره خواهد بود.

بیش از ۲۶۱ میلیون از بودجه دفاعی ژاپن در سال ۲۰۲۰ به این برنامه که با نام «F-X» شناخته می‌شود، تعلق می‌گیرد که البته طی آن پهپادهایی برای فعالیت در کنار جنگنده‌های پنهانکار نیز توسعه پیدا می‌کنند، فناوری که هم اکنون در حال توسعه در ایالات متحده آمریکا و استرالیا است.

600x120 ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد اخبار IT
290x290 ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد اخبار IT 320 320 ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد اخبار IT

نسل جدید جنگنده‌های پنهانکار ژاپن قادر به همگام‌سازی هدف میان چندین جت است که با عنوان کنترل یکپارچه آتش یا شبکه شلیک شناخته می‌شود. مشابه جت‌های پنهانکار F-22 آمریکا، جنگنده‌های ژاپن نیز به سلاح‌های داخلی مجهز می‌شوند.

japan f 2 fighter ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد اخبار IT

جنگنده F-2 ژاپن

جنگنده‌های F-2 برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ به همراه جت‌های F-15J شروع به پرواز کردند و تبدیل به ستون دفاع هوایی این کشور شدند. این جنگنده‌ها دیگر قدیمی شده‌اند و ژاپن باید آن‌ها را بروزرسانی کند که البته یکی از دلایل اصلی آن، سرمایه‌گذاری چین روی جت‌های جدید است که شامل جنگنده‌های پنهانکار J-20 نیز می‌شود.

در حالی ژاپن از توسعه نسل جدید جنگنده پنهانکار خود داده که اخیرا وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا فروش بیش از ۱۰۰ جنگنده F-35 به این کشور را تایید کرده که شامل ۶۳ جنگنده F-35A و ۴۲ جت F-35B می‌شود.

با خرید جدید، ژاپن از ۱۴۷ جنگنده F-35 استفاده خواهد کرد. هزینه قرارداد جدید نزدیک به ۲۳ میلیارد دلار است. به گفته پنتاگون، F-35 به پیشرفته‌ترین اویونیک، موتورها و جنگ افزارها در جهان مجهز شده و مقرون به صرفه‌ترین، کشنده‌ترین و جان سخت‌ترین هواپیما تا به امروز محسوب می‌شود.

ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین جنگنده‌‌های پنهانکار دنیا را می‌سازد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *