قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است-اخبار IT

اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است-اخبار IT

گوگل مدتهاست تلاش می کند تولیدکنندگان گوشی را راضی نماید تا محصولاتشان را به آخرین نسخه اندروید به روز کنند و حالا این شرکت خبر داده که به موفقیت هایی در این زمینه دست پیدا کرده و اندروید 10 حالا بالاترین نرخ نصب را در میان نسخه های مختلف اندروید دارد.

طبق اعلام گوگل ۵ ماه بعد از انتشار اندروید 10 این نسخه تاکنون روی ۱۰۰ میلیون دستگاه موبایل (شامل گوشی و تبلت) نصب شده است که این نرخ ۲۸ درصد سریعتر از سرعت نصب اندروید پای است. گوگل این سرعت نصب را به بهبودهایی نسبت داده که طی سال های اخیر در سیستم عامل موبایلی اش ایجاد کرده و از آن جمله می توان به پروژه Treble در اندروید اوریو و پروژه Mainline در اندروید ۱۰ اشاره کرد که ارائه به روز رسانی برای شرکت های سخت افزاری را راحت تر از قبل می کند.

اعداد و ارقام مطرح شده از سوی گوگل قابل توجه هستند اما روشن است که بیانیه گوگل در این باره برخی اطلاعات کلیدی از جمله درصد دستگاه های اندرویدی مبتنی بر اندروید 10 را کم دارد؛ عددی که قطعا پایین تر از سطح انتظار گوگل خواهد بود.

600x120 اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است اخبار IT
280 280 دیجیاتو اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است اخبار IT 290x290 اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است اخبار IT

androidgraph 980x664 اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است اخبار IT

در واقع این شرکت مدتی است که ارائه اطلاعات در خصوص درصد دستگاه های بهره مند از تک تک نسخه های اندروید را به کل متوقف کرده است و این کار از اندروید ۹ پای آغاز کرد که سال پیش منتشر شد. سال گذشته در حالی که مدت زمان اندکی تا معرفی اندروید 10 مانده بود گوگل اعلام کرد که اندروید پای روی ۲۲.۶ درصد از گوشی های اندرویدی نصب شده است.

این ارقام همچنین در مقایسه با آیفون که هم اکنون ۸۲ درصد از کاربران آن روی iOS 13 هستند رنگ می بازد؛ مزیتی که به واسطه کنترل تقریبا تمام و کمال اپل روی سخت افزار و نرم افزار به دست آمده و البته این حقیقت که اپل باید پشتیبانی نرم افزاری خود از دستگاه های کمتری را فراهم کند که در مقایسه با تنوع بالای گوشی های اندرویدی بسیار ناچیز است.

با این همه گوگل در ظاهر به پیشرفت های خوبی دست پیدا کرده و انتظار می رود با معرفی اندروید 11 که اواخر امسال اتفاق می افتد این ترند را همچنان ادامه دهد.

اندروید 10 بالاترین نرخ نصب را در میان تمامی نسخه های اندروید داشته است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *