قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟-اخبار IT

بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟-اخبار IT

آمازون برگشت کالاها را ساده می‌گیرد و یک مشتری از این راحتی سوءاستفاده کرده و با فریب بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان به وسیله خاک، ۳۷۰ هزار دلار پول دریافت کرده است.

به گزارش BroBible، یک فرد ۲۲ ساله اسپانیایی با نقشه‌ای ماهرانه توانست آمازون را فریب دهد و چند صد هزار دلار پول به حساب خود واریز کند. «James Gilbert Kwarteng» از شهر «Palma de Mallorc» برای این کار کالاهای زیادی سفارش داد.

Kwarteng پس از دریافت سفارشات و وزن‌کشی، محتوای داخل آن‌ها را خارج می‌کرد و با خاک آن‌ها را پر می‌کرد. در حقیقت وزن این بسته‌های پر از خاک با وزن آن‌ها در هنگام دریافت تفاوتی نداشت. پس از این کار، آمازون با دریافت درخواست بازگشت کالا، بسته‌های پر از خاک را تحویل می‌گرفت. با برگشت کالا، آمازون هزینه آن را به حساب Kwarteng واریز می‌کرد.

600x120 1 بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟ اخبار IT
290.290 بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟ اخبار IT 290x290 بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟ اخبار IT

Amazon Dirt Scammed بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟ اخبار IT

این روند به علت عدم بررسی جعبه توسط این شرکت ادامه پیدا کرد و جعبه‌های پر از خاک برای مدت زمان طولانی درون انبارهای بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان قرار گرفتند. عدم بررسی جعبه‌ها تا آنجایی ادامه داشت که Kwarteng توانست با این روش ۳۷۰ هزار دلار به جیب بزند. این فرد کلاهبردار پس از مدتی کالاهای سرقتی را به مشتریان فروخت.

پس از مدت‌ها یکی از کارمندان آمازون یکی از جعبه‌های برگشتی را مورد بررسی قرار داد و با خاک روبه‌رو شد. در نهایت آمازون متوجه شد که تمام این جعبه‌های پر از خاک توسط یک فرد برگشت خورده‌اند. این فروشگاه اینترنتی چنین موضوعی را به مقامات قانونی اطلاع داد و باعث دستگیری فرد کلاهبردار شد.

Kwarteng بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا را انجام داد، البته نتوانست رکورد جدیدی در جهان به نام خود ثبت کند چرا که بزرگترین فریب این فروشگاه اینترنتی مربوط به ایالات متحده آمریکا می‌شود. در سال ۲۰۱۷ یک زوج آمریکایی موفق به کلاهبرداری ۱.۲۵ میلیون دلاری به وسیله دستگاه‌های الکترونیکی که البته هر دو باید ۶ سال از زندگی خود را در زندان سپری کنند.

بزرگترین کلاهبرداری از آمازون در اروپا چگونه با یک مشت خاک صورت گرفت؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *