قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > دیده شدن شی پرنده ناشناس اطراف کره ماه

دیده شدن شی پرنده ناشناس اطراف کره ماه

دیده شدن شی پرنده ناشناس اطراف کره ماه

ستاره شناس بریتانیایی موفق به ثبت تصویری از یک جرم فضایی ناشناخته مشابه بشقاب پرنده در کنار کره ی ماه شد.

در حال حاضر در شبکه ی جهانی اینترنت بحث های داغی حول موضوع ثبت تصاویری از کره ماه در جریان است. آقای “لی تامپسون” از ستاره شناسان بریتانیایی، چندی پیش در زمان بروز پدیده ی ابرماه (نزدیکترین فاصله ی ماه تا زمین–ماه بزرگ–سوپر ماه) موفق شد عکسی را ثبت کند که نشان می دهد جرم فضایی ناشناخته ای از این طرف به آن طرف در حال حرکت بوده است.
لازم به ذکر است که در بسیاری موارد در هنگام رصد کره ماه، اجرام ناشناخته ای در کنار این قمر درخشان دیده می شوند. در این رابطه حتی حدس و گمان هایی از این که این ستاره شناس بریتانیایی، از ایستگاه فضایی بین الملل در پس زمینه ی ماه عکس گرفته است، شنیده شد. ولی بر اساس داده های دریافتی از سوی مرکز علمی تحقیقاتی “پولسار” ، ایستگاه فضایی بین الملل در آن زمان نمی توانست در کنار ماه قرار داشته باشد و این جسم نیز شباهتی با ایستگاه فضایی مذکور ندارد. تا به امروز کسی دقیقا نمی تواند بگوید که اگر این جرم ناشناخته ایستگاه فضایی نیست، پس چه می توانسته باشد.
در شب 14 ژوئیه سال جاری میلادی، یگانه قمر کره ی زمین یعنی همان ماه درخشان خودمان، در فاصله ی 262062 کیلومتری از زمین قرار داشت که به نوبه ی خود فاصله ی بسیار کمی است. فاصله ی طبیعی کره ی ماه تا زمین اغلب از 384 هزار تا 401 هزار کیلومتر در تناوب است. جالب اینجاست که امسال ابرماه در زمانی رخ داد که قرص ماه کامل بود و به نحو خاصی زیبا دیده می شد. این پدیده که به ندرت اتفاق می افتد را ابر ماه یا ماه بزرگ و درخشان نام گزاری کرده اند.
بسیاری از ستاره شناسان و دوستاران علم نجوم به شدت منتظر بروز چنین پدیدهایی هستند و در موعد مقرر به کمک تجهیزات و تلسکوپ های مختلف از آن عکس برداری و لحاظاتی تکرار نشدنی را به ثبت می رسانند.
خواندن کامل متن: http://persian.ruvr.ru/news/2014_07_26/275128826/
10537112 813796645297519 5837794966581065510 n دیده شدن شی پرنده ناشناس اطراف کره ماه 

دیده شدن شی پرنده ناشناس اطراف کره ماه
منبع: هوش فرازمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *