قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > آیین تکریم و معارفه دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار شد

آیین تکریم و معارفه دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار شد

آیین تکریم و معارفه دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار شد
 آیین تکریم و معارفه دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار شد آیین تکریم و معارفه دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار شد

آیین تکریم و معارفه دانشگاه  پیام نور استان گلستان برگزار شدxml:namespace prefix = o ns = “urn:schemas-microsoft-com:office:office” />

آیین تودیع و معارفه دانشگاه  پیام نور استان گلستان با حضور دکتر صدری ،معاونت اداری ،مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور ، دکتر طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ، روسای دانشگاههای استان و مراکز و واحدهای دانشگاه  پیام نور استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان گلستان ،دکتر نادری با تسلیت ایام سوگواری امیر مومنان حضرت علی (ع) گفت : در دوران تصدی مسئولیت ،برنامه رفع مشکلات دانشگاه را با استفاده از ظرفیت های استان ، جهت ارتقاء ، رشد و تعالی دانشگاه در اولویت کاری خویش قرار دادم.

رئیس سابق دانشگاه پیام نور استان گلستان خاطر نشان کرد : در دوران مسئولیت خود گام های موثری را با بکارگیری راهکارهایی در راستای رفع  کمبود فضای آموزشی و فرهنگی ،کمبود اساتید PhD و کیفیت نامطلوب شرایط حق التدریس ها و کمبود رشته های کارشناسی ارشد با تلاش و همت همکاران ، برای رسیدن استان گلستان به جایگاه واقعی خود در مراکز آموزش عالی برداشتیم.

وی افزود : ما با ایجاد روحیه نشاط، شادابی و ایجاد اعتدال در دانشگاه  توانستیم در بین کارکنان با هر سلیقه سیاسی در درون دانشگاه در عرصه علم و دانش تلاش نمائیم  و دانشگاه پیام نوراستان  را به الگویی برای سایر مراکز مبدل نمائیم.

اسماعیل نادری در ادامه گزارشی اجمالی از عملکرد دوساله خود پرداخت وخاطر نشان کرد : کسب رتبه 8فرهنگی در مقایسه با دانشگاههای بزرگ کشور،جذب اعتبار45میلیارد ریالی در بخش عمرانی  دربدترین سال اقتصادی کشور و  بهره برداری از پروژه علی آباد کتول، کلاله و سوله ورزشی بندر ترکمن، پیشرفت 80%ساختمان آموزشی گنبد و 95% پروژه بندرگز و شروع به اجرای عملیات ساخت پروژه ساختمان آموزشی 5 طبقه گرگان و سوله ورزشی کردکوی را ازتوفیقات بخش عمرانی برشمرد.

دکتر صدری ،معاونت اداری ،مالی و عمرانی دانشگاه پیام نورکشور در ادامه با تسلیت شهادت مولای متقیان (ع) گفت: لیالی قدر، عصاره ماه مبارک رمضان و حضرت علی (ع) ،عصاره بشریت است.

معاونت اداری ،مالی و عمرانی دانشگاه پیام نورکشوربه فلسفه ی مراسم تکریم و معارفه در دانشگاهها پرداخت و گفت : نگاه تکاملی به این مراسمات ،نشان دهنده تمام اهتمام فکری و اندیشه ای در زمانی خاص و ورود فردی جدید نشان از اندیشه ای نو برای هدایت به مقصد منظور است یعنی نقطه پایان فردی، نقطه آغاز دیگری است که این نگاه تکاملی قابل توجه است.

وی در این مراسم دانشگاه پیام نور استان گلستان را با 12 مرکز و واحد و بیش از 18 هزا دانشجو  را به ریاست جدید واگذار و خواستار تلفیق افکار روسا در جهت بهره مندی از توانایی های استان با تنوع مذهب و قومیت خاص خود بعنوان خطه کوچک از ایران عزیز شد.

طاهری ، نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بیان داشت: ضمن تبریک به دکتر شهریاری و آرزوی موفقیت برای دکتر نادری ،از تعامل ریاست  دانشگاه پیام نور کشور با مجمع نمایندگان  استان به منظور ضرورت پیشرفت و توسعه دانشگاه پیام نور استان تقدیر و تشکر نمود.

حجت السلام و المسلمین طاهری تصریح کرد : با توجه به درخواست کارکنان دانشگاه بعنوان سخنگوی مجلس شورای اسلامی از دکتر صدری قول مساعدت ایجاد مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز گرگان راخواستار شد.

دکتر شهریاری ریاست جدید دانشگاه پیام نور استان گلستان ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس دانشگاه پیام نور کشور و مسئولین استانی گفت: توسعه و گسترش آموزش عالی ،باعث رشد و توسعه  کشور می شود.

دکتر قربان شهریاری با اشاره به نقش دانشگاهها اذعان داشت : مراکز آموزش عالی با تربیت نیروی انسانی متخصص ،پاسخگوی نیازهای آینده کشور هستند .

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور، بزرگترین دانشگاه دولتی در کشورهست، افزود: با تاکیدات مقام معظم رهبری و تحولات فرهنگی و اجتماعی منطقه ، شروع  فعالیت های فرهنگی از دانشگاهها کلید می خورد واساتید علمی و دانشگاهها ، پرچم داران علم و فناوری در کشوراند.

دکتر شهریاری تصریح کرد: توسعه کمی دانشگاه پیام نور به نقطه مطلوب خود رسیده و توسعه کیفی اصلاح ساختار سازمانی ،افزایش آموزش الکترونیکی و تحصیلات تکمیلی و بخش های دیگر دانشگاه در دستور کار ما قرار گرفته است.

وی در ادامه به برنامه های آینده خود پرداخت و خاطر نشان کرد:تصحیح هرم هیات علمی دانشگاه و رسیدن به استاندار 1 به 200سازمان مرکزی را با جذب اساتید بومی  تسریع می ببخشیم وبحث کرسی های آزاد اندیشی را در دانشگاه راه اندازی خواهیم نمود.

رئیس جدید دانشگاه پیام نور استان گلستان در پایان تاکید داشت: دولت تدبیر و امید با روش اعتدال گرایانه  در فضای دانشگاهی اولویت علمی و آموزشی رابجای مسائل سیاسی سرلوحه کار خود قرار داده است.

شایان ذکر است در این مراسم دکتراسماعیل نادری تکریم و طی حکمی دکترقربان شهریاری به سمت رئیس دانشگاه پیام نوراستان گلستان منصوب گردید.

خبر | پنج‌شنبه 26 تیر 1393 ساعت 18:06

آیین تکریم و معارفه دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار شد
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *