قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار پیام نور کشور > برگزاری گفتمان دینی اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و جامعه

برگزاری گفتمان دینی اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و جامعه

برگزاری گفتمان دینی اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و جامعه
 برگزاری گفتمان دینی اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و جامعه دانشگاه پیام نور مرکز بندرترکمن استان گلستان گفتمان دینی با موضوع اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و جامعه با حضور جمعی از اعضای هیات علمی،کارکنان و دانشجویان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان گلستان ، حجت الاسلام و المسلمین یعقوب پور ضمن اهمیت و نقش رعایت حجاب و عفاف  در جلوگیری از معضلات فرهنگی و اجتماعی در بین اقشار جامعه به اهمیت آن از دیدگاه اسلام پرداخت وافزود: حجاب و عفاف گوهر و زینت حقیقی یک فرد مسلمان است که باید همواره آن را حفظ نماید.

این  مدرس حوزه علمیه بندرترکمن ابراز داشت: دو عامل حجاب به معنا پوشش بیرونی و عفاف به معنا پوشش درونی ، باعث سلامت جامعه هستند و در صورت نبود این دو موجب به وجود آمدن مشکلات و اثرات مخرب زیادی درجامعه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : مقوله بی حجابی امروز به یک معضل کاملاً مشهود در جامعه درآمده است معضلی که فقط برای افراد بی‌حجاب مشکل ایجاد نمی کند؛ در واقع آسیب‌هایی که از بی‌حجابی ناشی می‌شود، تمام اعضای جامعه در بر می‌گیرد.حجاب و عفاف از مسائل مهم و کلیدی جامعه ماست و بعنوان یک دستور دینی با بسیاری از مسائل پیوند خورده وآنچه می تواند جامعه ای را از این آسیب ها ی شوم مصون داشته وحفظ کند، ترویج فرهنگ دقیق عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن درجامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوب پوربا تاکید برفواید حجاب در استحکام پیوند خانوادگی اذعان داشت : حجاب در بُعد خانوادگى، باعث پیوند و اتصال قوى تر زن و شوهر و در نتیجه، استحکام بیش تر کانون خانواده و برعکس، فقدان حجاب باعث انهدام نهاد خانواده مى گردد.

خبر | یکشنبه 22 تیر 1393 ساعت 12:00

برگزاری گفتمان دینی اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و جامعه
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *