قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس-اخبار IT

افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس-اخبار IT


داده‌های حساس افشا شده شامل آدرس ایمیل، رمز عبور دامنه و کلیدهای خصوصی دامنه onion. می شود.

یک هکر با نفوذ به پرتال «Daniel’s Hosting»، بزرگترین ارائه دهنده سرویس میزبانی رایگان از سایت های دارک وب، دیتابیس آن را افشا کرده است. مهاجم نه تنها دیتابیس مذکور را به سرقت برده بلکه اطلاعات ذخیره شده روی سرورها را نیز پاکسازی کرده است. هکر مذکور عملیات نفوذ و پاکسازی را مدتی قبل انجام داده اما تا کنون داده ها را منتشر نکرده بود.

Daniel’s Hosting» یا DH حدود دو هفته پس از حمله سایبری سرورها را از دسترس خارج و با کاربرانش توصیه کرد از خدمات میزبانی شرکت های دیگر استفاده کنند. پس از تعطیلی DH  حدود ۷۶۰۰ سایت نیز از دسترس خارج شد که معادل یک سوم از کل  پرتال های فعال در دارک وب است.

290.290 افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس اخبار IT 290x290 افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس اخبار IT

93467788 افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس اخبار IT

داده های افشا شده توسط هکری که خود را «KingNull» می نامد شامل ۳۶۷۱ آدرس ایمیل، ۷۲۰۵ رمز عبور و ۸۵۸۰ کلید خصوصی برای دامنه های onion. است. onion یک پسوند دامنه ویژه و سطح بالا است که از طریق تور دسترسی به سایت های مخفی و ناشناس را ممکن می کند.

به گفته تحلیلگران «Under the Breach» با استفاده از این داده های حساس می توان خلافکارانی را شناسایی کرد که در فضای تاریک دارک وب سایت های غیرقانونی را مدیریت کرده یا در فعالیت های آنها شریک هستند. علاوه بر این در صورتی که مدیران سایت رمز عبور را تغییر نداده باشند، امکان نفوذ به سایت آنها حتی در صورت تغییر میزبان هم وجود دارد.

البته این تنها یک جنبه ماجرا است و هویت افرادی که فعالیت غیرقانونی نداشته اما به دلایل مختلف مختلف تمایلی به شناسایی شدن ندارند هم در معرض افشا قرار می گیرد. KingNull مدعی عضویت در گروه هکری «انانیموس» (Anonymous) است که به حملات سایبری با اهداف سیاسی و اجتماعی شناخته می شود.

افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *