قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راهکار تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی-اخبار IT

تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راهکار تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی-اخبار IT

بریتانیا از مذاکره با آمریکا برای تشکیل گروهی شامل ۱۰ کشور خبر داده که با توسعه زیرساخت شبکه 5G وابستگی آنها به فناوری هواوی را کاهش می دهند.

بریتانیا تا چند ماه قبل همکاری نزدیکی را با هواوی برای استفاده از فناوری های نسل پنجم شبکه داشت اما در روزهای اخیر با چرخشی آشکار مسیر کاملا متفاوتی را در پیش گرفت است. هفته گذشته « بوریس جانسون»، نخست وزیر بریتانیا از مقامات رسمی خواست تا مشارکت هواوی در توسعه زیرساخت شبکه 5G بریتانیا را تا سال ۲۰۲۳ به صفر برسانند.

این کشور حالا هم از مذاکراتی با آمریکا خبر داده که احتمالا به تشکیل باشگاهی از کشورهای غربی و متحدان آسیایی آنها منجر می شود که روی توسعه زیرساخت 5G تمرکز خواهند کرد. به گفته تایمز در گروه موسوم به «D10» احتمالا کره جنوبی، هند و استرالیا هم حضور خواهند داشت.

Video Banner 04 280x280 تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راهکار تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی اخبار IT Digiato تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راهکار تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی اخبار IT

c1 3505249 تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راهکار تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی اخبار IT

با توجه به بالا گرفتن تنش ها بین پکن و واشنگتن بر سر شیوع کرونا، این موضع ماه آینده و در اجلاس کشورهای عضو G7 به میزبانی آمریکا احتمالا به یکی از بحث اصلی تبدیل خواهد شد. دولت ترامپ پیش از این آشکارا از کشورهای هم پیمان به ویژه بریتانیا خواسته از بکارگیری فناوری هواوی در شبکه های ارتباطی خود پرهیز کنند.

لندن تا پیش از این به واسطه قیمت پایین و کارایی بالای تجهیزات شرکت چینی به استفاده از آن راغب بود و حتی ۳۵ درصد از زیرساخت ضروری خود بر پایه آن بنا کرده حالا اما تصمیم گرفته اند تا ۳ سال دیگر دست هواوی را از این شبکه کوتاه کنند. یکی از سخنگویان دولت انگلیس تلاش این کشور برای یافتن جایگزین هایی برای هواوی را تایید کرده است. از اصلی ترین گزینه های  می توان به اریکسون سوئد و نوکیا اشاره کرد اما جایگزین کردن کاملا آنها با هواوی هزینه بسیار سنگینی را به دولت تحمیل خواهد کرد، آن هم در شرایطی که کرونا لطمه سنگینی به اقتصاد این کشور زده است.

تشکیل باشگاه 5G از کشورهای متحد؛ راهکار تازه بریتانیا برای کاهش وابستگی به هواوی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *