پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > همکاری بوندسلیگا و آمازون برای تحلیل و پیش‌بینی زنده بازی‌ها از طریق هوش مصنوعی-اخبار IT

همکاری بوندسلیگا و آمازون برای تحلیل و پیش‌بینی زنده بازی‌ها از طریق هوش مصنوعی-اخبار IT

بوندسلیگا برای تزریق هیجان بیشتر به گزارش های فوتبال و ارایه اطلاعات زنده به بینندگان از فناوری پیشرفته آمازون وب سرویس (AWS) استفاده خواهد کرد.

در این سیستم داده های بازیکنان توسط هوش مصنوعی و زیرساخت ابری آمازون جمع آوری شده و به اطلاعاتی در مورد میانگین جاگیری بازیکنان و احتمال گل زدن (xGoals) تبدیل می شوند. آمازون با بررسی موقعیت نسبی اطلاعاتی را در مورد سبک بازی تیم ها در اختیار مخاطب قرار داده و با استفاده از xGoals امکان گل شدن توپ در صورت شوت از سوی بازیکن را تخمین می زند. این سیستم شب گذشته و طی بازی حساس «بایرن مونیخ» و «دورتموند» بکار گرفته شد.

AWS برای ارزیابی جاگیری نسبی اطلاعات مربوط به موقعیت هر بازیکن در زمین را تحلیل کرده و نتایج را در اختیار بیننده می گذارد. محاسبه xGoals اما مبتنی بر سرویس SageMaker آمازون است که برای تولید، آموزش و پیاده سازی مدل های یادگیری ماشینی طراحی شده. کمپانی آمریکایی برای اطمینان از صحت نتایج این مدل آنرا با داده های مربوط به ۴۰ هزار شوت از بازی های قبلی و آرایه ای از داده های مکانی آموزش داده است.

lmx1 digiato 2 همکاری بوندسلیگا و آمازون برای تحلیل و پیش‌بینی زنده بازی‌ها از طریق هوش مصنوعی اخبار IT ta87988 همکاری بوندسلیگا و آمازون برای تحلیل و پیش‌بینی زنده بازی‌ها از طریق هوش مصنوعی اخبار IT

AS2 2244 1 همکاری بوندسلیگا و آمازون برای تحلیل و پیش‌بینی زنده بازی‌ها از طریق هوش مصنوعی اخبار IT

فناوری های آمازون از طریق جمع آوری آمار زنده، امکان پیش بینی حرکات بعدی و نتایج آن را فراهم می سازند. برآورد جاگیری های بازیکن و احتمال به ثمر رساندن گل توسط وی تنها شروعی برای آمازون در دنیای فوتبال است و آنها در پی یافتن راه های جدیدی برای آموزش، ایجاد تعامل و سرگرم کردن تماشاگران هستند.

هرچند بوندسلیگا در مقایسه با لالیگا و لیگ برتر انگلیس بینندگان کمتری دارد اما اولین لیگ معتبر اروپایی است که پس از بحران کرونا بازگشایی شده و حالا مخاطبان پر عطش فوتبال از سراسر دنیا به آن چشم دوخته اند. مدیران بوندسلیگا با استفاده از فناوری های جدید امیدوارند برخی از تماشاگران جدید را حتی پس از بازگشایی دیگر لیگ ها نیز نگه دارند.

همکاری بوندسلیگا و آمازون برای تحلیل و پیش‌بینی زنده بازی‌ها از طریق هوش مصنوعی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *