پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > یک استارتاپ هندی با پرتاب ده‌ها ماهواره شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کند-اخبار IT

یک استارتاپ هندی با پرتاب ده‌ها ماهواره شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کند-اخبار IT

استارتاپ هندی «Vestaspace» که در ساخت پلتفرم‌های ماهواره‌ای کوچک برای کسب و کارها و کاربردهای علمی مهارت دارد، قصد دارد بیش از ۳۵ ماهواره به فضا ارسال کند تا قادر به ایجاد شبکه ارتباطی 5G در این کشور باشد.

نسخه اولیه این ماهواره‌ها در شهریور امسال از راه می‌رسند، اما تا اوایل سال آینده میلادی نباید منتظر پرتاب این ماهواره‌ها به فضا باشیم. این استارتاپ در بیانیه خود اعلام کرده که در حال نصب ۸ ایستگاه زمینی و ۳۱ هزار گیرنده اطلاعات در سراسر هند است تا شبکه 5G را برای مناطق شهری و روستایی فراهم کند. تمام این ماهواره‌ها در مدارهای «لئو» و «ژئو» قرار می‌گیرند.

موسس و مدیرعامل این استارتاپ، «Arun Kumar Sureban» اعلام کرده:

290.290 یک استارتاپ هندی با پرتاب ده‌ها ماهواره شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کند اخبار IT 290x290 یک استارتاپ هندی با پرتاب ده‌ها ماهواره شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کند اخبار IT

«ما در ماموریتی هستیم که توسط آن تمام افراد می‌توانند به فضا دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، از طریق اتصالات امن ما یک فرد عادی نیز می‌تواند به ماهواره‌های موردنظر خود دست پیدا کند و در فضا غوطه‌ور شود. ما تمام مجوزهای ضروری را از دولت دریافت کرده‌ایم و سرویس در باندهای Ku و Ka ارائه می‌شوند. برای شروع کار، ما قصد داریم پهنای باند را به اپراتورهای مخابراتی موجود و ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت پیشنهاد دهیم و در مرحله بعدی بدنبال مجوز برای ارائه مستقیم خدمات به مشتریان خواهیم بود.»

در کشور هند قوانین به گونه‌ای هستند که تنها سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) که مورد حمایت دولت است می‌تواند پوشش ماهواره‌ای را تامین کند. در همین راستا استارتاپ هندی Vestaspace باید پیش از پرتاب ماهواره‌های خود تمام مجوزهای لازم را دریافت کند.

Vestaspace India یک استارتاپ هندی با پرتاب ده‌ها ماهواره شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کند اخبار IT

به نظر می‌رسد ایده‌های این استارتاپ هندی مشابه با برنامه‌های ایلان ماسک و شرکت اسپیس ایکس در پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک است. اسپیس ایکس قصد دارد امسال اینترنت ماهواره‌ای خود را در آمریکای شمالی و کانادا راه‌اندازی کند.

استارتاپ هندی Vestaspace امیدوار است با پروژه خود، اینترنت ماهواره‌ای را جایگزین شبکه‌های فیبری سنتی کند و اینترنت پرسرعت 5G را برای شهروندان در هند تامین کند. این استارتاپ در سال ۲۰۱۸ تاسیس و اخیرا موفق به جذب سرمایه ۱۰ میلیون دلاری از شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی «Next Capital LLC» شده است.

یک استارتاپ هندی با پرتاب ده‌ها ماهواره شبکه ‌5G را در این کشور برقرار می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *