قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هوش مصنوعی انویدیا تنها با تماشای بازی Pac-Man آن را از نو تولید کرد-اخبار IT

هوش مصنوعی انویدیا تنها با تماشای بازی Pac-Man آن را از نو تولید کرد-اخبار IT

پک‌-من که ۴۰ سال پیش وارد بازار شد، در زمان خود رکوردار مدت زمان طراحی و کدنویسی بود. این مدت ۱۷ ماه بود، اما حالا هوش مصنوعی انویدیا با نام «GameGAN AI» توانسته آن را تنها با مشاهده بازی یک هوش مصنوعی دیگر، در مدت زمان ۴ روز دوباره بسازد.

هوش مصنوعی انویدیا با جفت کردن دو شبکه عصبی، مولد و تفکیک‌کننده کار می‌کند. مولد توسط حجم بالایی از اطلاعات تمرین می‌کند و سپس برای تولید تصویر بر اساس آنچه دیده، آموزش می‌بیند. بخش تفکیک‌کننده پس از تولید تصویر، آن را با دیتابیس قبلی مقایسه می‌کند تا متوجه میزان شباهت آن‌ها شود. با تکرار این چرخه، هوش مصنوعی انویدیا می‌تواند با گذر زمان تصاویر واقعی‌تر بسازد.

برای تولید پک‌-من، مولد هوش مصنوعی GameGAN با استفاده از ۵۰ هزار دوره بازی آموزش دید و سپس به آن گفته شد همه چیز را از اول تولید کنید. کل این فرایند روی کارت گرافیک GP100 صورت گرفت و هوش مصنوعی به کدها یا موتور بازی دسترسی نداشت. در حقیقت GameGAN تنها با مشاهده بازی هوش مصنوعی دیگر توانست آن را به صورت کامل خلق کند.

Video Banner 04 280x280 هوش مصنوعی انویدیا تنها با تماشای بازی Pac Man آن را از نو تولید کرد اخبار IT lmx1 digiato 2 هوش مصنوعی انویدیا تنها با تماشای بازی Pac Man آن را از نو تولید کرد اخبار IT

انویدیا روز جمعه درباره این هوش مصنوعی خود در پستی اعلام کرد:

«GameGAN مانند یک بازیکن مصنوعی در بازی خلق شده توسط GAN (شبکه مولد متقابل)، به فعالیت‌های بازیکن واکنش نشان داد و فریم‌های جدید محیط بازی را به صورت همزمان خلق کرد. GameGAN اگر توسط سناریوی بازی‌ها با چندین مرحله یا نسخه آموزش ببیند، می‌تواند لایه‌هایی از بازی را که تا به امروز ندیده، تولید کند.»

Pac Man هوش مصنوعی انویدیا تنها با تماشای بازی Pac Man آن را از نو تولید کرد اخبار IT

روشی مشابه برای تولید از اواخر دهه ۷۰ میلادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما هوش مصنوعی انویدیا بسیار کارآمدتر است. GAN تنها با مشاهده می‌تواند تمام قوانین بازی را یاد بگیرد. فناوری مورد استفاده در این هوش مصنوعی می‌تواند توسعه فناوری‌‌های خودران را بهبود دهد.

انویدیا بازی پک-‌من جدید را در تابستان سال جاری میلادی عرضه می‌کند و افراد و پردازنده‌ها می‌توانند آن را اجرا کنند.

هوش مصنوعی انویدیا تنها با تماشای بازی Pac-Man آن را از نو تولید کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *