قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد-اخبار IT

نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد-اخبار IT

گوگل قابلیت جدیدی به گوگل مپس اضافه کرده که با فعال کردن آن، امکان دسترسی به محل مورد نظر با ویلچر و همچنین دیگر اطلاعات دسترسی آن برای افراد دارای معلولیت نمایش داده می‌شود. این قابلیت به مرور برای کاربران اندروید و iOS منتشر خواهد شد.

گوگل با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت می‌گوید با فعال کردن قابلیت «Accessible Places» در نقشه گوگل، در صورتی که محل مورد نظر دارای امکانات مناسب برای افراد دارای معلولیت باشد، آیکن ویلچر کنار مشخصات آن نمایش داده می‌شود.

290x290 نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد اخبار IT 290.290 نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد اخبار IT

علاوه بر این می‌توان در مورد وجود صندلی، سرویش بهداشتی و پارکینگ برای افراد دارای معلولیت باخبر شد. در صورتی که محل مورد نظر ورودی مناسب ویلچر را نداشته باشد، اطلاعات آن در نقشه به کاربر نمایش داده می‌شود.

برای فعال کردن این قابلیت باید نقشه گوگل را به آخرین نسخه آپدیت کرده و سپس از بخش تنظیمات به قسمت Accessibility رفت و گزینه «Accessible Places» را فعال نمود.

گوگل این قابلیت را برای بیش از ۱۳۰ میلیون کاربر ویلچر طراحی کرده که ۳۰ میلیون نفر از آن‌ها در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند و برای توسعه آن از راهنماهای محلی یا همان لکال گایدها استفاده کرده است.

Accessible Places blog image.max 1000x1000 1 1280x720 نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد اخبار IT

نقشه گوگل حالا اطلاعات دسترسی بیش از ۱۵ میلیون کسب و کار از سراسر دنیا را جمع آوری کرده است. به گفته این شرکت صاحبان فروشگاه‌ها نیز با تکمیل کردن اطلاعات مربوط به دسترسی افراد دارای معلولیت در Google My Business در این کار سهیم بوده‌اند.

گوگل به کاربران iOS و اندروید این امکان را داده تا به شیوه‌ای آسان تر اطلاعات دسترسی کسب و کارها را در نقشه گوگل وارد کنند. این شرکت از کاربران درخواست کرده تا با مراجعه به این لینک در مورد نیازهای افراد دارای معلولیت اطلاعات کسب کرده و متناسب با آن‌ها به کسب و کارها امتیاز بدهند.

گوگل از همه کاربران درخواست کرده تا با روشن کردن قابلیت Accessible Places اطلاعات دسترسی را در نقشه وارد کرده و در جمع آوری اطلاعات به نفع افراد کم توان و ناتوان سهیم باشند.

نقشه گوگل یافتن مکان‌های قابل دسترسی با ویلچر را آسان‌تر کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *