قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > چیپ گلکسی نوت ۳ هم فریبکار از آب در آمد؛ واکنش توییتری فیل شیلر: حقه بازی!

چیپ گلکسی نوت ۳ هم فریبکار از آب در آمد؛ واکنش توییتری فیل شیلر: حقه بازی!

phil schiller narenji 20131001 چیپ گلکسی نوت ۳ هم فریبکار از آب در آمد؛ واکنش توییتری فیل شیلر: حقه بازی!
فیل شیلر، مدیر بازار یابی شرکت اپل، همیشه حرف دلش درباره پلتفرم های رقیب را از طریق حساب توییتر خود زده و امروز هم برای چندمین بار با اندروید و پشتیبان بزرگش، سامسونگ، شاخ به شاخ شده.

xSchiler narenji 20131001 چیپ گلکسی نوت ۳ هم فریبکار از آب در آمد؛ واکنش توییتری فیل شیلر: حقه بازی!

او با نوشتن کلمه «حقه بازی» و افزودن لینکی به وب سایت ars technica در مورد دستکاری نتایج بنچمارک گلکسی نوت ۳ حسابی جنجال به پا کرده. در گزارش سایت مذکور می خوانیم:

بعد از کمی پیگیری [حالا] با اطمینان می توانیم بگوییم سامسونگ نتایج بنچمارک گلکسی نوت ۳ آمریکا را به طور مصنوعی افزایش داده؛ این کار با تنظیم پردازنده روی یک حالت خاص انجام شده که موقع تست، cpu را در وضعیت پردازش قوی قرار می دهد. سامسونگ این بار هم کاری مشابه آنچه با گرافیک مدل بین المللی گلکسی اس ۴ کرده بود را انجام داده ولی این اولین باری است که شاهد تقویت [مصنوعی به هدف بنچمارک] در یک دستگاه آمریکایی هستیم.

و در ادامه نوشته شده که «البته ما راهی برای غیر فعال کردن این حالت خاص پردازنده پیدا کرده ایم، پس برای نخستین بار می توانیم ببینیم که بهینه سازی های سامسونگ برای رسیدن به نتایجِ بهتر در بنچمارک ها، واقعاً چقدر موثر هستند.»

شیلر، سال گذشته هم در توییترش به اندروید تاخته بود: «آن بیرون مراقب باشید» و این کنایه را با لینکی از یک تحقیق درباره اینکه چقدر اندروید بیشتر از دیگر پلتفرم های موبایل هدف بد افزارها قرار می گیرد تکمیل کرده بود.

شما در این مورد چطور فکر می کنید؟ این هم از ترفندهای خاص این بازارشناس کار کشته بر علیه رقیب اپل است یا فقط انگشت گذاشتن روی حقیقت؟

فید نارنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *