قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X-57 Maxwell ناسا منتشر شد-اخبار IT

نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X-57 Maxwell ناسا منتشر شد-اخبار IT

ناسا اولین تصاویر از هواپیمای تماما برقی X-57 Maxwell را منتشر کرد که نسبت به هواپیماهای معمولی کم صداتر است و ۵۰۰ درصد بهره وری بیشتری دارد.

X-57 نخستین هواپیمای سرنشین داری است که ظرف دو دهه اخیر توسط ناسا ساخته می شود و هدفش توسعه استانداردهای لازم برای ساخت هواپیماهای تمام الکتریک آینده است.

X-57 Maxwell در ابتدا یک پرنده سبک از مدل Tecnam P2006T با چهار صندلی بود که موتورهای پیستونی آن با ۱۲ موتور الکتریکی جایگزین خواهند شد.

mod9487693 نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X 57 Maxwell ناسا منتشر شد اخبار IT tourekish نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X 57 Maxwell ناسا منتشر شد اخبار IT

ناسا اعلام کرده است که از بال هایی نازک سفارشی در این هواپیما کمک می گیرد تا با کاهش درگ، بهره وری آن را بهبود دهد و همچنین برای تامین انرژی مورد نیاز هواپیما از باتری های لیتیومی یونی قابل شارژ استفاده می کند.

26489058 8160459 image a 44 1585321410112 نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X 57 Maxwell ناسا منتشر شد اخبار IT

عکس های مفهومی منتشر شده طرح نهایی از چهار پیکره بندی مختلف برای این هواپیما را نشان می دهند که از زمان آغاز پروژه تا به امروز ناسا روی آنها کار کرده است.

گفتنی است این هواپیما توسط تیمی از مهندسان، محققان، خلبان ها، هنرمندان تصویرگر و بسیاری دیگر در مقر ناسا طراحی شده است.

پیش رانش مورد نیاز برای تیک آف و فرود این هواپیما از طریق ۱۲ موتور الکتریکی قدرتمند انجام می شود که روی لبه بالها نصب شده اند و پیش از آغاز حرکت پروانه های در راس بال ها شروع به کار می کنند.

26489060 8160459 image a 43 1585321400850 نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X 57 Maxwell ناسا منتشر شد اخبار IT

البته باید اشاره کنیم که اینها صرفا تصاویر مفهومی هستند و هواپیمای نهایی شبیه به آنها نخواهد بود. ناسا اعلام کرده است که X-57 پس از تولید تا ۵۰۰ برابر بهره وری بیشتر در زمان گشت زنی نسبت به هواپیماهای معمولی دارد و علاوه بر این در حین پرواز نیز هیچگونه گاز گلخانه ای تولید نمی کند و عملکردی کم صدا دارد.

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد ناسا قصد دارد این هواپیما را به عنوان استانداردی در صنعت هوانوردی معرفی کند تا هواپیماهای الکتریکی آینده از روی آن ساخته شوند.

X-57 به هیچ سوختی نیاز ندارد و هیچگونه موتور احتراقی برای آن در نظر گرفته نشده است؛ به بیان دیگر انرژی آن به صورت ۱۰۰ درصدی از سیستم پیش رانش الکتریکی توزیع یافته تامین می شود.’

نخستین تصاویر از کانسپت هواپیمای تمام الکتریکی X-57 Maxwell ناسا منتشر شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *